לקוחות מספרים

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!


משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

לקוחות מספרים

דבי זילברמן

היי דבי.

היי יעל.

אני ממש שמחה לארח אותך פה היום ואני רוצה לספר שהגעת למכירות של 18,000 דולר באיביי, והתחלת את הקורס אצלנו לפני שנה. אני רוצה, לפני שניכנס ונדבר על הנושא של המסחר עצמו, לשמוע על רגע לפני שאת מתחילה לסחור, מה את עושה בחיים?

בהשכלה שלי אני מהנדסת מחשבים, זה באמת מה שעשיתי רוב החיים שלי. הייתי 25 שנה בתחום ההיי-טק, ובגיל 47 כשהגעתי אל הבוס לקבל את הקידום הבא, קיבלתי במקום זה את הזבנג של "תודה רבה, את מפוטרת". זה מאוד מאוד קשה, ואני בטוחה שיש הרבה אנשים שחווים את זה או שחברים שלהם עוברים את זה או שהם מפחדים מזה. אז קודם כל, אפשר לקום ולהמשיך, אבל זה באמת היה קשה.

ואיך נראים החיים שלך בתור עובדת היי-טק?

מאוד אהבתי מה שעשיתי, אבל בגדול זה הרבה מאוד שעות, זה הרבה אחריות.

ואיך נראה סדר היום שלך בתור עובדת היי-טק? מתי את יוצאת מהבית?

הייתי יוצאת מהבית בשעה 8, היה לי מזל שעברתי לחברה בירושלים, אז עבדתי קרוב לבית, אבל קרוב לבית זה אומר שאחרי שהילדים היו עולים למיטה, הייתי חוזרת לעבודה.

הייתה לך את המחשבה הזאת שיכולים לפטר אותך?

ממש לא. לא עלה בדעתי.

איך הרגשת באותו הרגע?

בלאק אאוט. לקח לי שבועיים לספר לבעלי, כמה שזאת הייתה הפתעה.

ומהרגע הזה שמודיעים לך שאת מפוטרת עד הרגע שאת מבינה שאת רוצה להתחיל לסחור באיביי, כמה זמן עובר?

זה הרבה זמן, כי היה לי חלום, איזשהו סטארט אפ בתחום התיירות, תיירות אני אוהבת, והלכתי ללמוד קידום אתרים כדי לקדם את העסק שלי. מה שקרה זה שמצאתי את עצמי קרוב לסיום קורס של קידום אתרים, עם חברה לקידום אתרים, שאני עושה קידום לחברות אחרות ולא לעצמי. זה לא היה בשבילי, חיפשתי עוד כמה דברים, ואז בדיוק היינו צריכים לחתן את הבן. חיפשתי כל מיני אביזרים לחתונה, ואיפה מצאתי אותם? רק באיביי. היה ממש חודש אחרי זה שהתחלתי לראות את הפרסומים שלך. אני חושבת שראיתי שלושה פרסומים, לא יותר, והתלהבתי. אמרתי, זה בשבילי!

למה?

אני ניסיתי הרבה מאוד דברים באינטרנט בעבר, כי הבנתי שהאינטרנט זה המקום אם אני רוצה באמת להרוויח- זה המקום, ואני חשבתי שאני צריכה לעשות את זה לבד. אני קניתי כל מיני תוכנות וכל מיני דברים ואני ראיתי בסופו של דבר שאני משקיעה הרבה יותר כסף ממה שאני מרוויחה, ובמקום להרוויח אני מרוקנת את חשבון הבנק, שזה לא הרעיון 🙂

השיטה של הדרכה באינטרנט בשבילי זה מצוין. השילוב הזה של הסרטונים, פייסבוק, המנטורים והעבודה ביחד, הבנתי שזה כנראה מה שהיה חסר לי בכל הניסיונות שלי בעבר לעשות משהו באינטרנט.

אז את אומרת "איביי זה בשבילי" ו…

אבל זה היה יקר לי. בעלי היה עצמאי ואני גם הייתי עצמאית, וזה מאוד קשה עם שלושה ילדים, שני עצמאים בבית, במיוחד כשאתה רגיל לחיים של היי-טקיסט. זה לא היה יקר, אבל זה היה יקר לי. בעלי כל כך תמך, וזה היה פשוט נהדר, הוא אמר "את הולכת על זה, כי זה בשבילך". הוא גם ראה שזה מתאים לי, ואז התחלתי. אני מתמוגגת…

מה המוצר הראשון שאת מוכרת?

המוצא הראשון היה עניבה של בעלי, איזושהי עניבה שהוא קנה לפני הרבה שנים. זה משהו מכוער להחריד, זה היה עוד תלוי בארון. אני התפלאתי שמישהו היה מוכן לקנות אותה אפילו במחיר הפסד של 99 סנט. זה היה הדבר הראשון.

היו לך חששות לפני שהתחלת את הקורס?

האמת שלא, זה מדהים. הרי קיבלתי המון מכות בעבר- גם המכה של הפטורים, וגם המכה של לנסות הרבה דברים ולא להצליח, שזאת לא הרגשה נעימה, אז אמרתי פה, יש פה ליווי ויש פה משהו מאוד מסודר, ואני יודעת שאני יכולה להצליח, ולא, דווקא בקטע הזה לא חששתי.

מה הכלי שניתן לך במהלך הקורס שהוא היה הכלי עם הכי הרבה ערך מבחינתך?

לא חושבת שיש אחד. זאת אומרת, השילוב הזה של ההדרכה המסודרת, המאוד מאוד מאוד ברורה, כולל גם לבנאדם ש… אני אשת מחשבים, אז אני חושבת שאני יודעת הכל, אבל זה כל כך עזר לי – הסדר והעריכה המסודרת, והמנטורים, זה פשוט שילוב מאוד מאוד טוב, וכמובן עבודה אמיתית. אי אפשר רק לשבת ולהקשיב. צריך לעשות.

ספרי קצת על המסלול שהביא אותך למכירו של 18,000 דולר בחודש.

אוקיי, אז כמובן שהתחלתי עם דברים מהבית. הרווחים הם מצוינים, בגלל שאלו דברים שהם מהבית, אני בכלל לא מחשיבה כמה אני שילמתי עליהם, בשבילי הם אפס קניה, והרווח.. זה נהדר.

אני זוכרת שסיפרת לי שהלכת לאיזשהו סייל, קנית דברים…

בשני שקל, ומכרתי חולצת משי ב-40 דולר, על השקעה של שני שקלים. אפילו עם המשלוח נשאר לי רווח של 70%. שם הרווחים הם באמת מצוינים. אני ממשיכה, אני לא סיימתי עם זה, אבל פתחתי חשבון נוסף ושם אני עושה דרופשיפינג. זאת אומרת, בעיקר אני מוכרת דברים שאני קונה באמזון, וזה גם חצי אוטומטי. את החלק היותר טכני מישהו אחר עושה, ואת החלק החשיבתי והלוגי – מה להעלות וכמה – זה כבר אני עושה בעצמי.

ואיך החיים שלך נראים היום?

קודם כל, הכי כיף. אני נהנית היום יותר ממה שנהניתי בכל החיים שלי כשעבדתי, ונהניתי. אני לא מרגישה שאני עובדת בכלל. בבית הרבה יותר רגוע, גם כי בעלי מאוד תומך וגם כי יש יותר כסף. זה כיף, זה פשוט משהו אחר. אני גם רואה שבי בלבד תלוי הגידול, וכשאני רואה את הגידול במכירות מחודש לחודש ומשנה לשנה… אני הצבתי לעצמי באפריל יעד, שאני רוצה להרוויח 200 דולר ליום נטו, בסוף השנה, שזה יוצא 6,000 דולר בחודש, שזה כבר ממש משכורת! ב-30 בדצמבר הגעתי ל-220 דולר.

מה המטרה שלך לעוד שנה מהיום?

המטרה שלי בעוד שנה מהיום היא להגיע ל-40, 50 אלף דולר מכירות בחודש, אם אנחנו מדברים על דרופשיפינג, ברווח של 15%, שזה מאוד מאוד יפה, כיום יש לי רווחים של 15%, זה (סכום המכירות) רק לא כל כך גדול.

מה את יכולה להגיד לאנשים שמתלבטים אם לעשות איביי, לא לעשות איביי…?

אחד הדברים שצריך להבין, אם לעשות איביי או לא לעשות איביי, זה שזה משהו שאין בו הוצאה ואין סכנה ויש כל כך הרבה אפשרויות להתקדם. אן סיבה שמישהו אחר לא יעשה את זה, אין סיבה שאף אחד לא יעשה את זה.

את חושבת שאפשר ללמוד איביי לבד?

אני חושבת שאפשר ללמוד איביי לבד, אבל עם הרבה שגיאות, הרבה נפילות והרבה יותר דם, יזע ודמעות, מאשר אם עושים את זה בצורה מסודרת. אין מצב שהייתי מגיעה לאיפה שהגעתי בלי הקורס.

מה הטיפ שיש לך לאנשים שרק מתחילים?

פוקוס. מאוד חשוב, להיות מפוקס במה שאתה עושה. צריך לחפש דברים בהתחלה שאפשר להרוויח עליהם יפה, ושלא ירגישו בהתחלה שהם "מפסידים", צריך שיהיה רישום וצריך שיהיו יעדים. באמת שצריך שיהיו יעדים ולעבוד לפי תוכנית עבודה. זה תמיד עוזר.

דבי, תודה רבה. אני ממש שמחתי לפגוש אותך, ומה אמרנו המטרה לעוד שנה מהיום?

50,000 דולר מכירות בחודש,10,000 דולר רווח בחודש, אני מבסוטית.

ואז נקבע עוד ראיון.

בכיף J

אז לחיי 50,000 הדולר הבאים ותודה רבה.

תודה רבה לך, ובאמת שאני לא יכולה רק להגיד לך תודה, כי בלעדיך, בלי כל המערכת שאת בנית, אני יודעת שלא הייתי כאן היום, ולא כל כך נהנית ורואה עתיד ורוד.

רונית וינטראוב

אמא וסבתא.
לאחר 11 חודשי מסחר הגיעה למכירות של 12,000 ₪/ חודש

"אני החלטתי לעזוב את העבודה לטובת זה שאני משקיעה את כל הזמן באיביי. בדקתי אפשרות של למצוא מה שנקרא את פיצוח הקוד, איך עושים עם המוח. יעל נותנת לי מענה בעצם. יש לי ליווי מאה ימים ובעצם את מרגישה שיש מישהו שעוזר לך יד ביד, שכל בעיה שיש לך יש לך מענה מיידי. ולא רק זה. הלימוד הוא לא רק התשובות שאת מקבלת. אם את קוראת את מה שכולם אומרים ושואלים באופן אוטומטי את מקבלת כל כך הרבה ידע כל יום שההתקדמות היא בלתי נמנעת.

(אני מוכרת) המון דברים: תיקי עור, בגדים, נעליים. המכירה השניה שלי היתה ב 100$".

המכירה הראשונה:

"קנה מישהו מאני חושבת רוסיה. מה אני שולחת לדנמרק, רוסיה, לכל המדינות.
זה נותן לך מענה לכל כך הרבה דברים, לא רק בקטע של פרנסה, באישיות שלך את גדלה עם הדבר הזה. אז האתגרים שאת מציבה ואת אומרת את חייבת לעשות את זה זאת אומרת אין לך פה אפשרות לחזור הם גם מצמיחים אותך באישיות כי את אומרת עשיתי צעד ועוד צעד ואחר כך הצעדים זה לא צעד ועוד צעד את קופצת בבת אחת לעשר קומות. כאילו זו תחושה כזו מדהימה. מדהים, כאילו ששום דבר, הכל אפשרי בשבילי.

כי אם את רוצה להרוויח X כסף אז תרוויחי, אם את רוצה יותר אז יותר. יש לך פה את האפשרות שזה unlimited. לא מוגבל. הכל מוגבל לאיפה שאת תחליטי שזה מוגבל.  זה דבר שכאילו שאיביי ענה לי על כל מה שאני רוצה בעצם.

מבחינת רווחים תיארתי לעצמי שתוך חודש חודשיים אני מחזירה את ההשקעה. ולא טעיתי".

רון אשתר

בן 28
מתגורר בארה"ב
עבד מספר שנים בעגלות בארה"ב
לאחר 18 חודשים הגיע למכירות של 75,000$ בחודש

יובל יהלומי

"איך נראו החיים שלי לפני שהתחלתי באיביי? קמתי בבוקר, ארגנתי את הבנות, יצאתי מהבית, 12 שעות עבודה, חוזר הביתה, הילדים ישנים, אני לא שותף לחיים שלהם. עובד מצאת החמה עד צאת הנשמה.

לפני שהתחלתי את המסחר באיביי לקחתי בשנים הקודמות כל מיני קורסים- פרסום בגוגל, תכניות שותפים, היה גם קורס איביי ישן שלקחתי, עם פורומים שהתמיכה בהם לא הייתה קיימת למעשה, תשובות פעם בשבועיים-שלושה, קורסים לא מעודכנים, עד שהגעתי ליעל גלזר.

כששמעתי בפעם הראשונה יעל גלזר זה היה לפני בערך 3 שנים ובמקביל להיי-טק התחלתי קצת ללמוד את הנושא. התחלתי לשחק, קצת למכור, להבין, ולמעשה לפני שנה התחלתי לעסוק בזה ברצינות.

הפחדים שהיו לי לפני שהתחלתי לסחור באיביי היו פחדים מכישלון, מלהפסיד כסף, שלא תהיה תמיכה, שאני אתקע, שאני לא אדע מה לעשות.

היו החודשיים הראשונים שישבתי מול המחשב לחשוב ואחרי זה פשוט קפצתי למים. הבנתי שאם אני רוצה להתקדם אני חייב להעז, ולא לפחד להפסיד, ומשם התחלתי לצמוח. החלטתי שאני מיד קונה חנות, כי ידעתי לאן אני רוצה להגיע.

המוצר הראשון שמכרתי באיביי היה מטבע ישן של 10 אגורות, זאת הייתה התרגשות אדירה. פתאום מישהו קונה ואני צריך לעטוף את זה ולשים על זה בול, ולשלוח ולעדכן ולהתפלל שהכל מגיע בשלום.

התחלתי עם חשבון מאוד מאוד קטן ופשוט בחודש הראשון הפסדתי 10 דולר, בחודש השני כבר הרווחתי 50 דולר, בחודש השלישי הרווחתי 100 דולר.

המטרה הראשונה שלי, כשהתחלתי, הייתה קודם כל להפסיק את העבדות של ההיי-טק, להיות יותר בבית, להיות יותר עם הילדים. המטרה שלי לרווחים של סוף שנה הייתה להגיע ל- 2,500 דולר, שהגעתי לזה כבר אחרי 5 חודשים במסחר, ולמעשה את המליון דולר הראשון שעשיתי היה כשהבת הקטנה שלי אמרה לי "אבא, איזה כיף, אתה בבית".

אני סוחר עשרה חודשים, הגעתי לסכום הרווחים שרציתי, אני בבית עם הילדים, אני עוסק באימון אישי להצלחה, וכיף בחיים.

החודש האחרון היה 26,000 דולר מחזור מכירות, 15% רווח. למעשה היום אני מוכר בשתי שיטות- אחת, יש לי דרופשיפינג מארה"ב, כל מיני גאדג'טים ודברים שונים שאני קונה, והשיטה המרכזית כרגע זה דרופשיפינג מאמזון, שאני מוכר מכל הבא ליד, ויש אפילו מספר מוצרים שאני המוכר הכי גדול שלהם באיביי.

מה שהופך אותי לסוחר טוב, זה שאני לומד מאנשים מצליחים, אני עוקב אחרי סוחרים מצליחים, אני לומד את השיטות שלהם ומשפר אותן לפי היצירתיות שלי וזה הולך לי. זה ניסוי ותהייה, ללמוד מכישלונות, לשחזר הצלחות, סבלנות וראייה לטווח ארוך.

מה הקורס נתן לי? ממש הרגשה של משפחה. יש עזרה הדדית, תשובות יומיומיות, עזרה אחד לשני, מענה לשאלות, לקשיים, שיתופי פעולה. פשוט חלום.

לעשות את זה לבד, יש כל כך הרבה קשיים ודברים שיכולים לעכב, וכשעושים את הדברים ביחד ולומדים מכשלונות והצלחות של אחרים זה נותן הרבה מאוד מוטיבציה ואנרגיות להמשיך לעבוד, זה שווה כל שקל.

המטרות שלי, מה שהצבתי לעצמי זה להגיע ל-10,000 דולר רווח בחודש, ואני אגיע לשם.

עוד שנתיים אני רואה את עצמי עוסק באימון אישי להצלחה, אני רואה את עצמי שיש לי עוזר שעושה לי את העבודות שאני לא אוהב לעשות באיביי, ואני עושה את הדברים שאני כן אוהב לעשות, ויש לי חיי עושר, שפע וחופש כלכלי, ואני עושה את כל הדברים שרק חלמתי לעשות.

הטיפ הכי גדול שאני יכול לתת לאנשים זה לא לחשוב על הפסדים, וכן לחשוב על הצלחות. לחשוב קדימה ולא אחורה. להתחיל בקטן, לנסות ולשכפל הצלחות וללמוד מכשלונות, ולציין נקודות שרוצים להגיע אליהן ופשוט לצעוד לשם.

אם אני הצלחתי, כל אחד יכול."

יובל יהלומי, 25,000 אחרי שנה

אלה בריטמן

בת 39
נשואה+ 3, מרפאה בעיסוק
מספרת בסרטון על רווח של 30,000 ₪ נטו

"שמי אלה, אני בת שלושים ושמונה מירושלים ובעלת תואר בריפוי בעיסוק, עד עכשיו עסקתי בריפוי בעיסוק עם ילדים, עבדתי במשרד החינוך, עבדתי בכל המקומות וככה הגעתי ל- eBay.
הייתי צריכה כסף, הייתי צריכה הרבה כסף, והבנתי שאם אני אעבוד בתור מרפאה בעיסוק צריך לעבוד עשרים וארבע שעות ביום, ואני צריכה לאכול ולישון ולעשות דברים אז חיפשתי דרך להרוויח יותר כסף בפחות זמן, רצוי מהבית והגעתי ל- eBay.

אני עד היום לא קונה חומרים לאריזה, חוץ מסלוטייפ. אני לא קונה שום דבר, אני הולכת ומוצאת ליד פחי זבל וכל מיני מקומות שזורקים, אני מוצאת קרטונים ואני מוצאת כמויות של נייר פצפצים ואנשים קונים טלוויזיות וזורקים. אני מוצאת גם קלקרים, אני מעולם לא קניתי את המוצרים האלה.

אני עד עכשיו מכרתי, בדיוק היום בדקתי את זה, מעבר לשש מאות מוצרים, 630 או משהו כזה, שכמובן בחודש הראשון אני הרווחתי 100 דולר, מכרתי איזה חמישה או שישה, היום אני מוכרת בסביבות מאה ומשהו בחודש, 120, 110 זה ההיקף שלי.

ההתקדמות שלי מבחינת הכנסות הייתה שבחודש הראשון של הקורס, התחלתי מ-100 דולר, אז עליתי ל- 250, 500. מהר מאד eBay העלו לי את המכסה ובעצם בחודש דצמבר לקראת הכריסמס היה לי שיא והגעתי ל- 30,000 שקל נטו.

לא האמנתי שהגעתי לזה. מצאתי איזה מוצר מאד מאד חם, ובאמת לפני כריסמס אנשים התחרפנו וקנו, ואני זוכרת שבערב אנחנו היינו רואים סרט אני ובעלי וכל שנייה קפץ לי החלון של המוצר שנמכר. ובעלי אורי היה צועק הנה your item, הוא קורא לזה your item זה כאילו השפה שלנו. ופשוט היינו רואים סרט ורואים את המכירות שלי, וזה היה מסחרר ובאמת בסוף החודש ראיתי את החשבון וזה היה מסחרר. קנינו מכונת כביסה, שילמנו כמה דברים, חובות שהיו תקועים, יצאנו הרבה מאד למסעדות, זה באמת מאוד מאוד שינה את החיים שלי ובעיקר באמת זה פתאום הראה לי שאפשר ושלא רק אפשר, שאני יכולה לעשות את זה, ושלא חייבים בשביל זה תוך עשרים שעות ביום לעבוד וללכת לאיזה שהוא מקום, בסך הכל עבדתי שעתיים ביום, לא יותר מזה, לפעמים קצת יותר לענות לטלפונים, אבל אני לא הרגשתי שאני עובדת, זה תוך כדי העיסוקים הרגילים שלי וזה באמת היה מאד מאד מרשים.

כרגע אם זה רק השוטף, קשה לי להגיד אפילו, זה פה ושם זה בין העיסוקים, שעתיים נטו ביום אני עובדת. אם יש בעיות, מיילים יש לפעמים קצת יותר זמן.

אני חושבת שיש אפשרות לעשות לבד, וזה דרך הרבה יותר ארוכה. תצטרך לעשות את כל הטעויות בדרך. יש כמובן סיכון של סגירת חשבון, שזה סיכון מאד מאד רציני. אני בדיעבד חושבת שזה קיצר לי את הדרך בכמה שנים, אז חבל לעשות את הדרך הזאת. אני מכירה אנשים שעושים את זה לבד, זה הרבה יותר קשה. אני חושבת שזה בהחלט מונע הוצאות מיותרות מכיוון ששוב אם אתה עובד, ההחזר של ההשקעה של הקורס הוא מאד מאד מהיר.

אני מאד ממליצה לאנשים למכור ב- eBay. אני חושבת שזה מקום עם הרבה מאד פוטנציאל. יש עדיין המון המון מקום שם לעוד אנשים, לעוד מוכרים. יש המון נישות שלי אישית אין מושג עליהם ולהרבה אנשים, אפשר להיכנס וכל אחד יכול למצוא שם את המקום שלו.

בעוד שנתיים מהיום מבחינת הכנסות אני רואה את עצמי מרוויחה 50,000 ₪ בחודש נטו, וזה מקום שאני קבעתי לעצמי שאני אעצור בו ואני אחשוב אם אני רוצה לפתח את העסק הזה עוד, או שאני רוצה לעשות משהו אחר, כי יש לי עוד כל מיני חלומות לעשות כל מיני דברים בחיים שלי שפתאום הם נהיים ריאליים, שאני בעצם לא אצטרך להרוויח מזה כסף, אני רוצה לעסוק באומנות ובכל מיני דברים אחרים, אז אמרתי ששם אני עוצרת, ואני חושבת על זה, ויודעת שאם אני ארצה עוד יותר אז אין שום בעיה עם זה, צריך פשוט לעבוד עוד ולהגיע לעוד".

רינת פלג

נשואה+ 3, אשת קבע לשעבר

מחזור מכירות ממוצע בשנת 2013: 35,000 ₪ / חודש
"לפני 5 שנים בערך הכרתי את איביי. התחלתי לסחור לא בהצלחה, שלא לומר בכשלון והפסדים צורמים, כי עשיתי לבד ועשיתי המון המון טעויות. סחרתי בהפסדים ענקיים והחלטתי לעזוב את זה, החלטתי לחפש את עצמי במקום אחר. ואז בעצם מצאתי את עצמי איפה שאני היום, בעסק שלי, והיות והעסק שלי הוא מאוד מאוד דינמי ויש לי הרבה זמן פנוי בין מטופל למטופל, אז בעצם חיפשתי איך למלא את החלל הזה. וכשנתקלתי ביעל, אז אמרתי בעצם לבעלי, כאילו, אז אולי זה כן עובד ואני בעצם עשיתי משהו לא בסדר, ואז התחלתי ללמוד בצורה מסודרת ולהבין מה אני עושה, ולא לעשות שטויות, ולא לעשות טעויות, ולעשות את הכל בעצם עם הכוונה מאוד מאוד מסודרת, ואז התחלתי לראות את הכסף. אז בחודש הראשון כבר הרווחתי 700 דולר ובחודש השני הרווחתי 1,500 דולר, ואחר כך עמדתי משהו כמו 3-4 חודשים על 2,000 דולר, ומאז אני מרוויחה סכומים יפים מאוד של 5 ספרות בדולרים וזה כיף.

אני חושבת שהיתרון הכי גדול בשיטה של יעל זה בעצם הליווי המקיף, הליווי הצמוד, היד ביד הזה בעצם שמוליכים אותך מהבסיס, מבחינתי אני קוראת לזה כתה א' עד בעצם להצלחה.

היום מבחינת המסחר אישית שלי באיביי אני משקיעה משהו כמו 4, 5 שעות ביום.
אני גם מוכרת דברים מהבית, יד שנייה מה שנקרא, אני גם מוכרת דברים שאני קונה בחנויות כאן בארץ, ואני גם עובדת בשיטה שנקראת דרופשיפינג, שזה בעצם אני קונה ממישהו והוא בעצם שולח עבורי את המוצרים ללקוח. כל מה שיכולתי להפסיד בעצם זה את הכסף של הערכה וגם את זה לא יכולתי להפסיד כי יש אחריות מלאה על הערכה, אז אם הייתי מגלה שלא מתאים לי, אז לא מתאים לי, מחזירים ולהתראות. ככה שאיזשהו הפסד ממשי לא היה נגרם לי בכל מקרה.

זה ממש כיף, זה מאוד כיף להרוויח 5 ספרות, זה מאוד כיף שבעלי אומר לי "אז תצמצמי קצת, מה קרה?", אז אני אומרת לו "תגיד, אתה יודע כאילו כמה אני מרוויחה באיביי?!".

זו דרך מצוינת לעצמאות כלכלית, אני מציעה לכל אחד שבאמת יש לו קצת זמן פנוי, אפילו שעה ביום, זה מספיק לגמרי כדי להתחיל לסחור באיביי. אני חושבת שזו דרך מצויינת לעצמאות כלכלית, למי שעדיין נשאר שכיר, באמת כל הוצאה שכל אחד חושב לעצמו שהוא רוצה, אבל אולי לא יכול להרשות לעצמו, אני באמת חושבת שאיביי זה אחלה פתרון כדי להביא את הכסף הזה".

ניר בסל

"לפני שהתחלתי לסחור, הייתי שכיר, כמו הרוב, עם עבודה משעממת, לוקח את המשכורת שלי שלא הספיקה לכל מה שרציתי לעשות וזהו, ככה במשך שנים. הרגשתי שבאיזשהו שלב פשוט זה שם לי סטופ על החיים האישיים.

לפני איביי ניסיתי תקופה מסחר בניירות ערך, בחוזים עתידיים, אפילו לקחתי קורס בנושא במשך שנתיים, לא משהו שהצליח להפיק רווחים. אני חושב שבמשך שנתיים הרווחתי אולי 4,000 דולר במצטבר.

מהרגע ששמעתי על הנושא של מסחר באיביי לא עבר הרבה זמן. חודש וחצי, חודשיים וכבר העליתי את המוצרים הראשונים שלי.

הדברים הראשונים שמכרתי ככללם, אשתי גם התלהבה מהרעיון, עשתה לי קרטון של סדר בבית – טלפונים שלא השתמשתי בהם ואוזניות וכל מיני כבלים למחשבים. הארגז הראשון שאשתי לא האמינה שיימכר כל כך מהר, לקח חמישה ימים למכור אותו, ובמשך חצי שנה מכרתי את התכולה שנמצאה בבית שלי ומצאתי את עצמי עם 48,000 שקלים.

כשהתחלתי לסחור המטרות שלי היו צנועות, לא תכננתי לעזוב את העבודה באותו לשב. תכננתי להתייחס לזה כאל השלמת הכנסה.

הקשיים שהתגברתי עליהם בהתחלה היו, קודם כל, שינוי החשיבה, צריך לפתוח עסק, ועכשיו לחפש את הספקים, ואיך אני עובד? אני אאחסן את המוצרים? אני אעבוד דרופשיפינג שהספק ישלח אותם?

ברגע שכבשתי את המטרה הראשונה של 2,000- 3,000 שקלים, אז אמרתי בתמימות, טוב, נקדיש עוד רבע שעה ביום, ושזה יהיה 4,000- 5,000 שקלים. אחרי חודשיים, זה באמת היה 4,000- 5,000 שקלים, ואז החלטתי להציב מטרה ארוכת טווח. אני ואשתי היינו בדיוק לפני רכישת דירה, רציתי להרוויח 200,000 שקלים נוספים באותה שנה ו… זה עבד.

אני סוחר כבר שנתיים וחצי. בחודש האחרון מחזור המכירות שלי היה 62,000 דולר, באחוזים של משהו כמו 18% רווח, אז אנחנו מדברים על משהו שהוא נע בין 10,000 דולר רווח..

אם היית אומרת לי לפני שנתיים שאני ארוויח 10,000 דולרים מעבודה מול המחשב בבית, אני הייתי.. כנראה שהייתי צוחק עליך.

המסחר שלי היום הוא בהיקפים של מספר חשבונות, כשחלק מהחשבונות אני מנהל, ואת כל הנושא של הטיפול בלקוחות וניהול הזמנות זה או על ידי מערכות אוטומטיות או על ידי עובדות שאני מעסיק בפיליפינים.

אני יכול לומר שהיום בעצם אני נמצא במצב של עצמאות כלכלי וזאת הרגשה של אבן שיורדת מהכתפיים. זאת אומרת, הצורך לא לחשוב על כל הוצאה קטנה או לתכנן רכישות מסוימות או אפילו כנון של לקנות רכב שנה הבאה, וזה נותן אוויר לנשימה.

לפני כמה חודשים אשתי ילדה, ובמקום המירוץ הזה של מהר מהר לחזור לעבודה אחרי שלושה, ארבעה, חמישה חודשים, אז זה לא לחוץ עכשיו.

המטרות שלי נכון להיום הן תמיד בראייה שנתית, כשהמטרה שלי עד סוף השנה לסחור בהיקף של 1,500,000 דולר.

אני ממליץ בלי הפסקה למכור באיביי. זאת אומרת, אין בנאדם במעגל הקרוב, הבינוני אליי שלא יודע שזה תחום העיסוק שלי ושלא הייתי ממליץ לו להתחיל בזה, גם אם זה כמו שאני התחלתי בהתחלה, בנושא של תוספת של בונוס קטן למשכורת.

לדעתי, כל אחד יכול ללמוד כל דבר לבד בכל תחום, אבל בתחום הזה של המסחר באיביי עקומת הלמידה כשלוקחים קורס היא הרבה יותר חדה. זאת אומרת, יוצא לי לראות כל יום אנשים שמנסים לעשות את זה לבד, ומבזבזים חודשים על דברים שהקורס מסכם לך ומגיש לך בצורה מאוד מאוד מדויקת ועם נסיון, כבר אחרי חודשיים.

הטיפ הכי טוב שיש לי לסוחרים שמתחילים הוא לא להתאכזב כשלא שומעים את הצ'יצ'ינג. לוקח זמן עד שמשכללים את זה ועד שמפתחים את המוניטין באתר, וכשזה קורה- זה רץ!

עוד שנתיים מהיום אני רואה את עצמי עצמאי לחלוטין, זאת אומרת שכל מה שאני עושה הוא אך ורק נושא המסחר. זה בעצם יאפשר לי עוד זמן עם המשפחה, עוד חופשות משפחתיות, לראות את הילדות גדלות, וברמה המקצועית, אני כן הייתי רוצה לראות את עצמי עוד שנתיים במחזורים שלפחות יכפילו או ישלשו את המצב הקיים שלי היום."

עדי שטרית

6 חודשים אחרי הקורס 3,500$ ברוטו בחודש, 4,000 ש"ח נטו בחודש

"עובדת במשרה מלאה בחברת שילוח בינלאומי, מנהלת את מחלקת השילוח הימי.
עוברת לעבוד בחברה שמתמחה בפרסום במדיה דיגיטלית.

למה התחלתי לעסוק במסחר אלקטרוני?
יש לי המון מוטיבציה לעשות כסף,
אני לא מתביישת לעשות את זה.
אני רוצה להיות עשירה,
בלי שום קשר לזה, נורא קשה לחיות במדינה הזאת.

אני ובעלי מכניסים משכורות יפות ואיכשהו עדיין לא מצליחים לגמור את החודש.
כמה שקלים או דולרים לא יכולים להזיק.

חיפשתי הרבה דרכים למטרה הנכספת: לעשות כסף.
יבוא בגדים מסין, חשבתי לעבוד בעוד עבודה בסופי שבוע.

אבל תמיד חיפשתי את הדרך הקלה יותר, לשבת בבית ולעשות כסף מהבית,
להיות אדון לעצמי ולעשות כסף בדרך ובקצב שלי.
כך הגעתי למסחר האלקטרוני, הסתכלתי ביוטיוב וראיתי סרטונים של יעל.
הבנתי שזה מה שאני מחפשת ושיעשה לי הכי טוב.
בהתחלה מכרתי דברים מהבית.
כשהתקדמנו בקורס הבנתי שהחיים שלי יכולים להיראות אחרת.
המגבלות נפתחו, החסמים שלי נפתחו.
התחלתי בדרופשיפינג. כיוונתי מההתחלה גבוה. רציתי כמה אלפי שקלים בחודש נטו. וקצת אחרי זה קרה.

היום אני מוכרת 5-60 מוצרים בחודש, בעיקר טקסטיל.
יש לי 4 ספקים שהולכים בשבילי לדואר, ספקים מסין ומארה"ב.

3500$ מכירות ברוטו בחודש, אני די בהתחלה.
נטו 3100$ בחודש.

רווחים: 4000 ₪ נטו בחודש
השאיפה היא לגדול.
יעל והצוות המדהים באמת עזרו לי בכל דבר – בליווי בפייסבוק, בשיחות ליווי בטלפון, אפילו בשבוע שעבר התקשרו ושאלו איך הולך.
עד היום, חצי שנה אחרי סיום הקורס מתקשרים ונותנים טיפים, מאחלים.
אני מתכננת להגדיל את המכירות, להתרחב, למצוא עוד מוצרים, עוד ספקים לעבוד איתם.
השאיפה שלי יום אחד כשיהיו לי ילדים לגדל אותם בכיף בית, לעבוד בכיף שלי, איפה שנוח לי.

אשמיע לכם את הצ'יצ'ינג שגורם לי ולכך כך הרבה אנשים להרגיש טוב".

אלן זילברמן

"תמיד רציתי לקדם את עצמי, גם מבחינת פרנסה. אני עם חמישה ילדים, זה ממש לא פשוט, וגם אני עובד, אני שכיר, גם אשתי שכירה, והביחד לא מספיק אף פעם.

נכנס לי ג'וק במוח שאני רוצה להתחיל עם איביי. מאז הפעם הראשונה שנתקלתי בקורסים של יעל, שראיתי שיש קורסים למסחר באיביי עד שבפועל באמת הלכתי והתחלתי, דחיתי לעצמי כמה חודשים טובים, עד שיום אחד, לפי יום ההולדת שלי, במרץ לפני שנה, אמרתי "אני אתן לעצמי מתנה" והתחלתי.

מה שהפחיד אותי לפני שהתחלתי זה קודם כל, זאת השקעה, גם מבחינת ההשקעה של הקורס, ואם זה הפחד שזה עוד דבר כזה שאני אתחיל ואני לא אצליח, וגם פחד להכיר משהו חדש שלא הכרתי.

בקורס קודם התחלנו, למדתי את המערכת מה זה איביי בכלל, איך מעלים מוצרים.

המוצר הראשון שמכרתי היה בגד משומש של הילדים שלי, היה לי סטוק של בגדים שלא בשימוש, זה נמכר ב-5 דולר, אני חושב, אבל זאת הייתה התרגשות.

אני זוכר את עצמי בקורס, שאני ממש לא פחדתי, ומיד בימים הראשונים של הליווי כבר פרסמתי מוצר. על כל מוצר שהייתי מפרסם הייתי מקבל ביקורות של המנטורים, עדכון השעה, תשנה פה, תוסיף מילה כזאת או אחרת, וראיתי תוצאות. לאט לאט עם כל מוצר התחלתי להבין יותר איך זה עובד- המערכת, שירות לקוחות, מה לענות, איך לענות, איך לקדם את עצמי בתוך איביי.

עם כל הליווי שקיבלתי בימים של הקורס באמת הגעתי לתוצאות מאוד מאוד יפות. אני זוכר שאני אישית היה לי איזשהו עט שמצאתי במגירה, שקיבלתי מבת מצווה, איזה עט יוקרה, ואמרתי 'אנסה את זה, אולי אעשה קופון חדש', ופתאום זה נמכר ב-150 דולר, ובאמת אמרתי 'אם אני יכול להרוויח 150 דולר על עט אחד, אני יכול להמשיך ליותר'.

המטרות שהצבתי לעצמי לפני תחילת הקורס: רציתי שלאט לאט יהיה לי מקור הכנסה נוסף למשפחה והצבתי לעצמי שבחודש הראשון יהיה 50 דולר ואחרי זה 200 דולר וכן הלאה. בסופו של דבר הגעתי למטרות עוד לפני כי היו לי כמה מכירות די טובות, אבל כן, רציתי לעצמי לנשום יותר לרווחה, גם להשלים את ההכנסה וגם לשמור קצת, להשאיר איזו קופת חסכון בצד, אם אני אצטרך יום אחד, שיהיה לי לאן לפנות.

עד היום הגעתי למטרות, אני מוכר בכ-30,000 דולר בחודש, זה היקף המכירות שלי. אני כבר עובד עם שלושה ספקים שונים, שני ספקים אמריקאים וספק סיני אחד.

אני מוכר הרבה צעצועים, מוצרי אלקטרוניקה, זה רוב הכיוון שלי, ויש לי כיוון חדש למכור מוצרי אופנה.

אני יכול לישון בלילה ובבוקר יהיו לי עוד 100 דולר מכירות, או אפילו 100 דולר רווח כמה ימים, וזה יותר ממה שאני עושה ביום עבודה כשכיר פחות או יותר.

חלק מהדברים השקעתי בקורסים נוספים, התחלתי לעשות קורס באמזון, ושילמתי על הקורס מהכסף שעשיתי באיביי.

בלי הקורס לא הייתי מגיע למקום שהגעתי היום. יש המון אנשים שעושים טעויות וסוגרים להם חשבונות, לא יודעים ממה להיזהר ומתחילים ישר למכור דרופשיפינג בלי להתנסות בלמכור דברים מהבית, וכן צריך ליווי, לפחות בהתחלה.

הקשיים שהתגברתי עליהם בדרך… זה היה קודם כל לקבל את התמיכה של הסביבה הקרובה שלי שלא כל כך האמינו שזה אפשרי, ולהכיר את העולם החדש. זה היה מאוד חדש.

בסופו של דבר, גם האנגלית שלי השתפרה במהלך הקורס, והקשר עם הספקים, והיום באמת הדברים עובדים יותר חלק.

מה שגיליתי שעושה אותי סוחר טוב זה שלא פחדתי, אני ממש קפצתי למים מאוד מהר, ואני מנסה לתת את השירות הטוב ביותר ללקוחות שלי.

אני ממליץ לכל אחד שידע שהוא יתמיד וימכור באיביי. אני לא חושב שזה כסף שהוא קל, אבל אתה יודע שעם עבודה קשה, ושאם מתמידים ולומדים – זאת שיטה שאין סיבה שמישהו לא יצליח.

הטיפ הכי גדול שאני יכול לתת לאנשים זה קודם כל להציב לעצמם מטרות ובאמת לעקוב אחר המטרות ולהתמיד. מי שמתמיד ואומר כל יום 'אני אעשה, אני אפרסם ואני אמכור' – בסופו של דבר יצליח.

בעוד שנתיים אני רוצה לראות את עצמי מרוויח סכום די נחמד, שאני אוכל לישון בשקט ולדעת שהילדים שלי יקבלו את הטוב ביותר. להזיע פחות ולהרוויח יותר."

 

קובי לוי

אב חד הורי + 1
לאחר 8 חודשי מסחר הגיע למכירות של 3,800$ בחודש

"זה קל, זה לא קשה כל כך.
אני עושה את זה בזמני הפנוי והכי חשוב ירדתי לחצי משרה כמו שרציתי, יש לי זמן לעשות מה שאני רוצה.
אני עם הילדה שלי,אני עם חברים,אני הולך לים…
רציתי לרדת לחצי משרה אבל חיפשתי משהו שישלים לי את ההכנסה.
במקרה הגעתי לקורס של יעל. מצא חן בעיני הקטע של להיות סוחר באיביי, אמרתי אני חייב ללמוד את זה,והתחלנו. תוך כדי לימודי הסרטונים התחלתי ללמוד איך להיות סוחר,איך לפתוח חנות. יישמתי ועשיתי, ובליווי של יעל פתחתי עסק קטן והתחלתי למכור באיביי.
ההתחלה שלי התחילה מדברים קטנים, כבלים לאייפון, כיסויים, אזניות.
בחודשיים הראשונים התגלגלתי, הייתי מרוויח 100$, 200$, 300$. תכל'ס עליתי מהחודש השלישי, זה החודש שעשה אותי מאושר שעברתי את ה-600$ רווח.

אני עומד החודש הזה, ואנחנו היום ב-30 לחודש, 3,800$.

אז היום אני 8 חודשים אחרי שהסתיים הקורס, ממוצע ביום אני נותן בין 3 ל-4 שעות וזה מחולק למשך כל היום. פה חצי שעה, פה חצי שעה, והמטרה שלי זה להיות עצמאי לגמרי, לעזוב הכל, להיות רק באיביי.

אני חייב להגיד איביי נתן לי כיוון בחיים, איביי נתן לי את הכיוון הנכון בחיים, והכיוון הזה מוצא חן בעיני.
אני אוהב אותו".

אושרת אנגלנדר

בת 43
נשואה + 2
בחודש הראשון באיביי הגיעה למכירות של 988$

לאחר 6 שבועות הגיעה למכירות בסך 1,700$
"שמי אשרת, אני בת 43, אמא במשרה מלאה.
חיפשתי אתגר, חיפשתי שינוי, חיפשתי לעשות עם עצמי משהו שימצה את הפוטנציאל שלי.
הסיבה שלא התחלתי לפני כן היא פשוט שהייתי עסוקה בגידול ילדים, הקדשתי לזה את מלוא תשומת הלב שלי,
את כל האנרגיה שלי. ועכשיו הילדים גדלו ואני פחות נדרשת בבית ויותר נדרשת לעצמי.
את הקורס בגלזר התחלתי לפני חודשיים. באמצע עשיתי הפסקה כשנסעתי לחו"ל לעשרה ימים והיה מגניב לחזור ולגלות שהתרחשו דברים נפלאים בזמן הזה.

האמת שנחשפתי לאיביי לפני כן, התחלתי, חשבתי שאני יכולה. אני עדיין חושבת שאני יכולה ללמוד לבד כל דבר אבל הבנתי שיש פה מישהו שכבר עשה את העבודה, מישהו שכבר למד את העבודה וחשבתי שגם משני היבטים, קודם כל לקצר לעצמי את התהליכים
וגם להשתמש בידע שגלזר רכשו במשך הזמן שמן הסתם גם יעלה כסף, ברור, אבל יקצר לי בהמון המון את הזמן.
הלימוד של הקורס הוא פשוט כל מה שהבטיחו לי. מבחינתי. גם מבחינת התכנים שעוברים בצורה מקצועית, רהוטה, עם אפשרות לחזור ולראות אותם שוב פעם ושוב פעם, זה ברמת התכנים. ברמת התמיכה, תמיכה שלא נגמרת. גם מאוד נעימה וגם מאוד מאוד מקצועית. מבחינתי זה פשוט שילוב מושלם שמאפשר לי פשוט לפרוץ קדימה מהר מאוד.

המטרה שלי הייתה, באמת זה נשמע נורא קטן, אבל המטרה שלי הייתה למכור מוצר אחד, רציתי לראות שזה באמת קורה.
אבל רציתי למכור מוצר אחד כדי להאמין שבאמת אפשר למכור באיביי ולהרוויח כסף באיביי.
המוצרים הראשונים שמכרתי היו מהסביבה הקרובה שלי, כל מיני דברים שנשכחו במגירות נשכחות, ויצאו פתאום לאור ומשמשים כרגע אנשים אחרים ברחבי העולם.
די מהר אני מודה שעברתי לדברים שרכשתי ומכרתי, כמו שאמרתי – בזול, ומכרתי ביוקר.

מכלל המוצרים שמכרתי עד היום כ-15% היו מוצרים משומשים ומאותה נקודה בעצם עברתי למוצרים שאותם רכשתי ומכרתי.
המוצרים הראשונים מוצרים קלים מאוד וקטנים מאוד, פשוט הכנסתי למעטפות מרופדות קטנות שקניתי בדואר. בדואר אפשר לקנות בכמויות גדולות בהנחות. זאת אומרת אפשר לקבל הנחה משמעותית מאוד על מוצרי אריזה.

אני התחלתי את הקורס בסוף נובמבר. בסוף דצמבר, זה חודש ממועד פתיחת הקורס, החשבון בעצם עבר 98 מכירות. הסכום שהצטבר בפייפאל היה סכום של כאלף דולר, 988$. סכום מבחינתי פשוט מדהים, סכום חלומי. בתחילת אותו חודש לא האמנתי שאני אוכל להגיע אפילו לעשירית, מבחינתי זה הצלחה כבירה. החודש שעקב זה היה חודש עם תוצאות מאוד מאוד דומות, אפילו עם הטבה, אפילו עם איזהו שיפור. הסיבה שיכולתי לעשות את זה בעצם החשבון שלי זה פשוט חשבון ותיק באיביי, זה חשבון שפתחתי ב-2005, לא השתמשתי בו בעצם לשום דבר, פה ושם רכשתי מוצרים, לא משהו מסיבי.

המכירות שלי באמת עברו מזמן את הסכום שהשקעתי בקורס. מבחינתי הייתי מסכימה עדיין לא לכסות את הקורס אבל זה קרה מאוד מאוד מהר כיסיתי מזמן את הקורס.
סך הכל יש לי שישה שבועות של פעילות באיביי כרגע, יש שם 1,700$.

מה שהכי עזר לי בהתקדמות באיביי זה שני דברים:
קודם כל התכנים הנפלאים שקיבלתי מגלזר שפשוט סידרו לי את הראש, ופשוט נתנו מענה אמיתי לכל השאלות שעלו לי. ומה שלא קיבלתי מענה בספרים או בסרטים קיבלתי ממענה אנושי, מהתמיכה, גם בקבוצה וגם טלפונית או מתכנים שעלו בפייסבוק. זה חד משמעית הדבר שהכי עזר לי להתקדמות זה גלזר הדרכות.
אני מאמינה שתוך חצי שנה אני אהיה כבר בחמש ספרות, אני אגע ב 10,000$, ואני חושבת שזה לגמרי אפשרי".

שגיב בוקסר

נשוי + 1
בעל עסק
נצרת עלית

"לי קוראים שגיב, בשעות הפנאי אני מנהל חנות. בכמה חודשים אחרונים אני מתעסק עם eBay. ילדים עדיין לא, אחד בטוסטר.
אני גר בנצרת עלית. שמעתי מחברים שאפשר להרוויח בתכל'ס.

בחודש הראשון אני חושב שמכרתי עשרה מוצרים, וגם זה היה מגניב, כי לפני זה לא מכרתי שום דבר משמעותי. ככל שהקורס התקדם, לקראת אמצע החודש השני, כבר התחילו לפרוץ העניינים, החשבון שלי היה טוב יותר מבחינת מצב, יכולתי להעלות יותר מוצרים מבחינת eBay ודאגתי כל הזמן שהמכסה הזאת תהיה מלאה.

מבחינת הכנסות, בחודש הראשון כיסיתי חצי מהתשלום הראשון של הקורס, בחודש השני כיסיתי תשלום מלא של הקורס, בחודש השלישי כיסיתי כמעט את מה שנשאר מהקורס, אני חושב שנשאר לי עוד תשלום אחד לכסות וזה בטח יקרה בחודש הזה ונגמר הסיפור.
כמעט לכל המטרות שהצבתי לעצמי הגעתי. יש עוד כמה מטרות רחוקות טווח שאני בדרך לשם. אני מניח שעד סוף השנה, אני כן אגשים את כל המטרות שלי.

הכנסות ריאליות מבחינתי זה 1,500-2,000 דולר בחודש נטו אחרי תזרים, אחרי הספקים אחרי הכל אני מניח שאני אגיע לשם בחצי השנה הקרובה. אני בטוח אגיע לזה, אם לא תוך חצי שנה, תוך שבעה חודשים, אני אהיה Large עם עצמי.

כשחסר ידע ויש שאלות אז קודם כל יש את הקבוצה בפייסבוק, ששם אפשרי לשאול ולקבל כל מיני תשובות לאיזו שאלה שלא תהיה,
כמובן בתחום eBay. אני אישית ממליץ לאנשים למכור ב- eBay, במיוחד למישהו שרוצה לעשות משהו אחר עם החיים שלו. לא אומר ישר לרוץ ולעזוב עבודות ולחפש את מזלך ב- eBay, אבל בהחלט לשלב בין השניים, לפחות לתקופה הראשונה, להעמיד חשבון, להעמיד חנות ובעצם לצאת לדרך חדשה. החיים משתנים פלאים מהעניין הזה.

הדבר שהכי משתנה זה קודם כל נורא כייף, ולכל מי שהיום נוסע ונתקע שעתיים בפקקים הלוך חזור במהלך העבודה הרגילה שלו, פשוט מתחילים לעבוד מהבית. ברגע שאתה עובד מהבית הדברים נראים אחרת. נכון צריך משמעת ואתה לבד, אין לך את הבוס שנותן לך רשימת מטלות, אבל להיות הבוס של עצמך זה הדבר הכי כייף בעולם.

ברגע שעובדים על מחשב Laptop, מחשב נייד, הדברים הם קצת פחות מסובכים בלקחת חופשים וכאלה. אני בעוד שנתיים רואה את עצמי עם חנות בינונית, או גדולה אפילו, מוצרים נמכרים, מוצרים עולים, מוצרים מסתיימים. אני רואה את עצמי עובד עם כמה וכמה ספקים בארץ ובחו"ל. אני רואה את עצמי עושה אחלה עסק eBay.

הכנסה בחודש הייתי רואה 10,000 דולר נטו".

שי שטינמץ

41, נשוי + 3, גר בגליל
פרש לפני 5 שנים מעבודתו כשכיר
הכנסה חודשית ממוצעת בשנה האחרונה: עשרות אלפי ₪ בחודש

"קוראים לי שי שטינמץ, אני בן 41, נשוי, אבא לשלוש בנות וגר בגליל.
המצב היום שאני מסיים את שנת 2013 במחזור מכירות של 6 ספרות, שזה כיף מאוד גדול.

כשהסתכלתי קדימה, מה אני רוצה לעשות בעוד 5 שנים, בעוד 10 שנים, הבנתי שבעצם מישהו אחר מתכנן את החיים שלי. המעסיק שלי. והיום זה המעסיק הזה ומחר זה מעסיק אחר.
הבנתי שאני צריך לקחת אחריות על זה, ולמה אני יכול להוביל את זה למה שאני חושב שמגיע לי. לי כל הזמן היה בראש שאני הולך לדרך עצמאית, אז זה אומר לפתוח עסק, שאני הולך להשקיע השקעה מאוד יפה, והגעתי לאיזשהו כנס של יעל וזה הדליק אותי מאוד.
כשהבנתי שאפשר גם לעשות את זה אחרת זה קסם לי בצורה מדהימה ואמרתי שאני הולך על זה. והתחלתי למכור. להעלות מוצרים כמו שעון שלא עובד, או חצי בושם של אשתי או איזו עניבה שהיתה לי בארון או איזה פאזל של הילדים. אמרתי "אלוהים אדירים, מי יקנה את הדברים האלה?"… והייתי פשוט בשוק. זה פשוט לא יאומן. פשוט לא יאומן. אתה לא מאמין שיש מישהו מאוסטרליה שהשעון שלא עובד שלך זה בדיוק מה שהוא מחפש.

אני יכול לומר שבערך אחרי שמונה עשרה חודשים כבר הגעתי למחזור מכירות של 5,000-6,000$ בחודש, שזה כבר התחיל לייצר לי הכנסה נחמדה.
כל מה שאני צריך בעצם בשביל לנהל את העסק שלי זה מחשב וחיבור לאינטרנט. זה מה שאני צריך. אני לא חייב להיות בפיזי באף מקום מאוד ספציפי. אני לא חייב להחזיק עובדים, אני אדון לעצמי, והגמישות הזו מבחינתי היא ערך מוסף מאוד מאוד גדול.

אני היום למעשה מוצרים מוכר בעיקר מספקים, אני מוכר עוד דברים מהבית, בעיקר מאוד כיף לי לצלם, ויש לי הזדמנות של דברים יפים מהבית שכבר לא צריך אותם, אבל בעיקר אני מוכר מספקים. הכי קשה למוכרים חדשים זה סבלנות. אתה יוצא למקום חדש, אתה רוצה להרוויח עשרות אלפי דולרים בחודש, אתה רוצה לרוץ קדימה, כי אתה באטרף ואתה כאילו נעצר כל הזמן ולכן צריך להבין שבניית עסק לוקחת זמן. אני חושב שלעשות לבד זה לא דבר חכם. אין פטנט אחר, אם אתה רוצה להתמקצע אתה צריך ללמוד. זה מונע ממך כישלונות מיותרים ותסכולים.

אחד היתרונות באמת שיש בקבוצה הזאת זה המנטורים, מישהו שעשה את זה ויודע לענות לך גם תשובות מקצועיות על השאלות שלך, ואתה יכול לסמוך על זה שהוא עשה את זה. זה נותן תחושת ביטחון מאוד מאוד טובה. מאוד מאוד טובה.

אם אתה מוכוון מטרה וזה מה שאתה רוצה לעשות אז אתה לוקח את זה, נושם עמוק ובונה את העסק לאט לאט ומתקדם עם זה, אתה מגיע לתוצאות טובות. אתה מגיע לתוצאות, כי אין פה שום דרך אחרת.

אם אני מסתכל על איביי, היא פלטפורמה שקיימת משנת 95', 98', אנחנו תיכף סוגרים 20 שנה לפלטפורמה והיא רק הולכת וגודלת ואני הולך לגדול עם זה. עם החדשנות, עם מוצרים, עם ספקים.

אני בגיל 50 מתכנן לצאת לפנסיה, לא מעניין אותי כלום, ואני מוכוון לשם".

נדב שטרן

בתוך חודשיים מתחילת הקורס:

מכירה-באמזון-נדב-שטרן

וכעבור חודש נוסף:

2מכירה-באמזון-נדב-שטרן

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה
שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!