משהו חדש מתחיל...קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!


משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

אוצר המידע

הידעת – לאיביי יש מערכת בה היא יכולה להעניש מוכרים, איך ננצח אותה?

קטגוריה: קורס איביי

כמו בכל מקום בעולם, גם לאיביי יש חוקים וגם לאיביי יש דרכים לאכוף את החוקים הללו. החוקים של איביי נועדו למנוע את כניסתם של נוכלים למערכת, נועדו למנוע מקונים לרכוש בשיטה שפוגעת בסיכוייהם של מוכרים, ובאופן כללי יותר פשוט נועדו לשמור על איביי כמקום שטוב למכור וטוב לקנות בו.

אם איביי רוצה לקוחות, ואם היא רוצה מכירות, היא חייבת לשמור על סדר ולייצר פלטפורמה שתאפשר מסחר הוגן ומלא.

אחת מן הדרכים של איביי לשמור על החוק והסדר בעולמה הקטן, היא מערכת הדפקטים. במערכת זו מוכרים מקבלים דפקטים במידה ופעלו בצורה שפוגעת ברמת המכירות באיביי ושעלולה להוביל לכך שלקוח יבחר לא לרכוש שוב בזירה זו.

מה הם הדפקטים האלו, מהי השפעתם, ואיך נמנע מהם? כל זאת ועוד ממש עכשיו לפניכם.

הדפקט הראשון – מוצר אינו במלאי

אם לקוח קנה מכם מוצר, אך המוצר אינו במלאי, איביי רואה בכך בעיה חמורה והיא "מזכה" אתכם בדפקט. איך בכלל זה יכול להיות שלקוח קנה מאיתנו מוצר והמוצר אינו במלאי?

את המלאי של המוצרים באיביי אנחנו מזינים. במידה והזנתם מלאי אך לא שמתם לב שהמוצר אינו במלאי, יכול לקרות מצב בו הלקוח קונה אך לכם אין מוצר לספק לו.

תופעה זו מתרחשת לעיתים קרובות גם אצל הסוחרים בדרופשיפינג, כיוון שקשה לנו לעקוב אחר המלאי אצל הספק.

מה נעשה? כאשר מבטלים מכירה ישנן שתי סיבות אפשריות לביטול, אחת מהן היא שהמוצר אינו במלאי ואילו השנייה היא מספר אפשרויות אחרות, ביניהן אחת בה הלקוח ביקש.

כאשר אנו מגלים שהמוצר אינו במלאי, עדיף לנו להודיע ללקוח שישנה בעיה, ולבקש ממנו לבטל את המכירה ולהתחייב שנזכה אותו על מלוא הסכום. כך לא קיבלנו דפקט על מוצר שאינו במלאי, ושמרנו על הלקוח מרוצה.

הבעיה היא שרק כאשר הלקוח מאשר את ביטול המכירה, נקבל החזר כספי על עמלות איביי ופייפל שנגבו מאיתנו. לכן חשוב לגרום ללקוח להבין את הבעיה, ולשמור על שירות לקוחות מצוין.

הדפקט השני – קייס שנסגר ללא פתרון המוכר

כאשר יש ללקוח בעיה עם מוכר, הוא יכול לפתוח קייס ולדרוש שהמוכר יפתור לו את הבעיה. כאשר אין שום משטרה מעורבת, לא בית משפט ולא כוחות אכיפה אחרים, זה נראה כאילו הקייס אינו שווה דבר. אך אם אתם רוצים למכור באיביי, וגם להצליח בכך, עליכם להבין את כוחו של הקייס.

קייס שנפתח כנגד מוכר, ונסגר ללא פתרון מצד המוכר, "מזכה" את המוכר בדפקט. מה זה אומר פתרון מצד המוכר? שאיביי לא נאלצה להתערב. זאת אומרת שבפרק הזמן שניתן לנו, לא רק שפתרנו את הבעיה, אלא שגם השארנו אחרינו לקוח מרוצה.

חשוב להבין גם שקייס פתוח יכול באותה המידה להפוך לפידבק חיובי, אם רק נעשה זאת כראוי. לכן, זכרו תמיד לסגור את הקייסים שלכם ולשמור על לקוחות מרוצים, אחרת הדפקטים יציפו אתכם.

אתם ודאי שואלים את עצמכם עכשיו "אבל מה אכפת לי מדפקטים? למה זה מפריע לי?"

אז מה היא באמת הבעיה שבדפקטים?

זה כמעט מובן מאליו שחשבון בעל מספר דפקטים גדול מידי, ימצא עצמו סגור במהרה, ולא תהיינה אפשרות לפתוח חשבון חדש. אך מה שיכול לקרות בדרך חשוב לא פחות, וכדאי להכיר גם את הבעיות הללו.

ראשית, לדפקטים יש השפעה גדולה מאוד על דירוג המוכר. את הדפקטים איביי מודדת ביחס לסך המכירות, שנה אחורה. זאת אומרת שאם היו לכם השנה 100 מכירות, וביניהן 2 דפקטים, יחס הדפקטים שלכם עומד על 2%.

מה עושה היחס הזה? במידה והיחס הזה קטן מ-0.5%, עדיין יש לכם סיכוי להגיע לדירוג המוכר הנחשק Top Rated Seller. אך אם היחס הזה גדול מ-2% אתם תגיעו לדירוג מוכר מתחת לממוצע, ואז הבעיה היא כבר גדולה הרבה יותר.

רוצים לדעת עוד על דירוג המוכר, ועל הדרכים בהם ניתן למנוע דפקטים בקייסים שלא נסגרו? עקבו אחרינו או השאירו פרטיכם ואנחנו נשמח לייעץ.

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה
שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *