משהו חדש מתחיל...קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!


משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

אוצר המידע

כשמחלקים דרגות, אנחנו רוצים להיות טופ רייטד סלר, ואתם?

קטגוריה: קורס איביי

כאשר צה"ל רוצה להצביע על אנשיו הבכירים ביותר, הוא מעניק להם דרגות קבע גבוהות – בין אם אלו תתי-אלוף, אלופים או רבי-נגד.

כשרשת שופרסל רוצה להראות לקונים שלה אלו מותגים איכותיים יותר, היא שמה את שלה מקדימה. וכשבקניונים רוצים שנחווה את חוויית הקנייה הטובה ביותר, נותנים מקום רב לחנויות המותגים המובילים ולמי שמוכיח כי הלקוחות יוצאים ממנו מרוצים ומחודשים.

כך גם באיביי. באיביי יש מוכרים טובים יותר ויש מוכרים טובים פחות. כדי לעזור לקונים להחליט אצל מי לקנות, איביי מסמנת את המוכרים החזקים אצלה כ – Top Rated Seller, או בעברית – מוכר מוביל (בתרגום לא ישיר).

אם תחפשו לרגע מוצר באיביי, תוכלו לראות שבין האפשרויות הראשונות מופיעים מוכרים מובילים רבים. לא סתם המוכרים הללו מופיעים ראשונים, ולא סתם אצלם רשום המספר הגדול ביותר של מכירות.

אז מה הן הדרגות האלו, ולפי מה איביי קובעת למי מגיעה איזו דרגה? ובכן, בזה בדיוק נעסוק היום.

מה הן דרגות המוכר של איביי?

לאיביי יש שלוש דרגות מוכר. הראשונה והגבוהה שבהן היא המוכר המוביל, זו שהוזכרה מעלה. השנייה היא המוכר שנמצא מעל הסטנדרט (Above Standard) והאחרונה היא של המוכרים שנמצאים מתחת לסטנדרט (Below Standard).

הדרגה ההתחלתית היא מעל לסטנדרט, וכל מוכר, לא משנה כמה מוצרים הוא מכר, יתחיל בדרגה הזו. זוהי גם הדרגה הנפוצה ביותר כיוון שהיא בדיוק באמצע.

כדי להגיע אל דרגת המוכר המוביל ישנם קריטריונים רבים בהם צריך לעמוד, ולעבוד לא מעט על מנת להגיע אל המעמד הזה.

ואל הדרגה השלישית, של מוכר מתחת לסטנדרט, למען האמת די קשה להגיע וצריך לפשל, לא מעט פעמים, על מנת להגיע אליה.

אבל אותנו באמת מעניין – איך נהפוך למוכרים מובילים?

אז מה צריך כדי להיות Top Rated Seller?

השקלול שנעשה באיביי כדי לבדוק אם מוכר ראוי לדירוג המוביל (או לא) מתייחס לכלל מכירותיו ולשירות הלקוחות (בעיקר) שניתן בהן. כמו כן, ישנו שקלול נפרד עבור כל זירה וזירה באיביי, ואנחנו נבחן במקרה שלנו דווקא את ארצות הברית.

לפיכך, ישנם חמישה תנאים עליהם צריך המוכר לענות על מנת שזכאותו למוכר מוביל תיבחן:

  1. כמות המכירות לקונים בארצות הברית צריכה להיות גבוהה מ-100 מכירות בשנה וסכומן הכולל חייב לעלות על 1,000$.
  2. בתנאי השני אנחנו חייבים לעמוד בזמני שילוח, זאת אומרת שאם התחייבנו לשלוח באותו היום, או עד סוף יום העסקים הבא, עלינו להעלות את מספר המעקב של המשלוח שלנו לאיביי עד לסוף אותו היום (על פי שעון הפסיפיק, +10 מישראל). כל זאת חייב להתקיים ב-90% מן המכירות בשלושת החודשים האחרונים.
  3. אחוז הדפקטים שלנו צריך להיות נמוך מ-0.5%. אם אתם עוד לא מכירים את המונח דפקטים, אתם יותר ממוזמנים למצוא אותו במאמר אחר שלנו בנושא שיפרט לכם גם איך בדיוק להימנע מהם. אחוז הדפקטים מחושב גם הוא שנה אחורה.
  4. התנאי הרביעי אומר שאתם חייבים לעמוד במדיניות החזרי הכספים של איביי ושל פייפל. למען האמת, התנאי הזה כבר נכלל בתנאי הקודם ועוסק דווקא בסגירת קייסים. כאשר לכל היותר מותר לכם לפשל ב-0.3% מהמכירות.
  5. התנאי האחרון מזכיר לנו את התנאי השני כיוון שגם הוא מדבר על זמני משלוח. אבל הפעם מדובר גם על הגעת המוצר אל היעד. יש לכם עד 3% מהמכירות לחרוג מזמן המשלוח שהבטחתם, הן בהגעת המוצר אל היעד, והן ביום שליחתו.

מתי אנחנו עלולים להפוך ל – Below Standard?

באופן כללי, ניתן לומר שאם אתם לא עונים על כל התנאים של מוכר מוביל, ללא יוצא מן הכלל, אתם תהיו לכל היותר מוכרים מעל הממוצע. אבל מה מוביל אותנו אל מתחת לממוצע?

הראשון במעלה הוא אחוז הדפקטים. למה הוא הראשון? כי מאוד קל להגיע אל האחוזים הנדרשים, שהם בסך הכול 2%. זאת אומרת שאם עד כה מכרתם כ-20 מוצרים, דפקט אחד כבר מוריד אתכם לדירוג מתחת לממוצע. כדי לתקן את הדירוג הזה תצטרכו למכור עוד 31 מוצרים ללא דפקטים בכלל.

כמו כן, אם מעל ל-0.3% מההחזרות של מוצרים לא עמדו בנהלים של איביי ופייפל, בנוגע לאחריות ההחזר הכספי, אתם תמצאו את עצמכם מדורגים מאוד נמוך כמוכרים.

מה הן ההשלכות של הדרגות האלו?

זה, למען האמת, כבר די ברור. מי שקיבל את דרגת המוכר המוביל איביי מעוניינת לקדם אותו ולהעלות אותו בתוצאות החיפוש. כמו כן, הקונים נחשפים לדרגה הזו (ואליה בלבד) והם נוטים לחפש מוכרים שקיבלו אותה על מנת לקנות אך ורק מהם.

בנוסף לכך, מי שנמצא בדרגת מוכר נמוכה, עלול למצוא עצמו לגמרי מחוץ לתחרות. איביי לא תדחוף את מוצריו מעלה ואפילו לא תהסס להוריד אותם בתוצאות החיפוש על מנת שיהיה למוכר זמן "להתעשת" ולחזור אל המשחק.

כך שהמסקנה היא ברורה – עלינו להיזהר כמיטב יכולתנו מן הדירוג הנמוך, ולהשקיע את מרב המאמצים בקבלת דרוג מוכר גבוה. רוצים לדעת איך לעשות זאת בדרך הטובה ביותר? צרו עמנו קשר ונשמח לעזור.

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה
שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *