משהו חדש מתחיל...קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!


משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

אוצר המידע

למה יש מוצרים שאיביי לא רוצה שנמכור באיביי?

קטגוריה: קורס איביי

המשפט – "הכל אפשר למכור באיביי" – הוא לא לגמרי נכון.

יש בו מן האמת, כי כמעט כל סוג של מוצר שתחשבו עליו תוכלו למכור באיביי. אבל הדגש הוא על ה"כמעט". ולמה כמעט? כי גם לאיביי יש הגבלות, וגם איביי כפופה לחוקים של מדינה מסוימת, שבמקרה הזה היא ארצות הברית.

החוקים הללו וההגבלות אותן איביי בוחרת להטיל, מונעים מאיתנו לעלות סוגים מסוימים של מוצרים. כאשר במידה ונעלה מוצרים כאלו, איביי תוריד לנו אותם והיא אפילו עלולה לפגוע בחשבון שלנו ולמנוע מאיתנו להעלות רשומות למשך זמן מסוים.

כמו כן, מי שעובר על חוקי העלאת המוצרים, עלול להיענש בסגירת החשבון, ולכן חשוב לדעת אלו מוצרים אסור להעלות ואלו מותר. אז מה הן ההגבלות האלו?

Vero – נעים להכיר

או שאולי לא כל כך נעים, אבל בואו ונכיר את ההגבלה הזו בכל זאת.

הגבלת ה-Vero היא הגבלה שמטרתה להגן על זכויות יוצרים באיביי. עבירות Vero הן חמורות ואיביי דורשת מהמוכרים שלה לעמוד בהגבלות הללו ורואה בחומרה רבה כל עבירה על הגבלות שכאלו.

מנין הגבלה זו?

בעבר הלא רחוק נמכרו באיביי מוצרים רבים, של מותגים רבים, שהיו ללא כל ספק מזויפים. החברות הגדולות של המותגים הללו דרשו מאיביי לפעול בנושא, ובחלק מהפעמים איביי אפילו נתבעה והפסידה סכומי עתק בתביעות אלו.

כך המציאה איביי את ה-Vero. במקרה זה איביי מגדירה אלו מותגים הם Vero, אותם אסור להעלות והיא נותנת אישור לבעלי המותגים להתלונן ולהביא להורדתם של זיופים מן האתר. כמו כן, הגבלה זו התרחבה גם אל תמונות כך שבעלי זכויות היוצרים על התמונות יכולים להתלונן, ואיביי תוביל להורדתן של רשומות עם תמונות שאינן מקוריות.

את רשימת המותגים שנמצאים תחת הגדרת ה-Vero אפשר למצוא דרך מפת האתר של איביי. כמו כן, האיסור על התמונות אמנם קיים אך נאכף פחות, לכן אם השתמשתם בתמונה שאינה שלכם זהו לא סוף הסיפור, אך עדיף להשתמש תמיד בתמונות מקוריות שלכם.

אלו עוד הגבלות יש באיביי על מכירת מוצרים?

הגבלה על מכירת נשק או מוצרים דומים לנשק

על פי חוקי ארצות הברית, מי שרוצה למכור נשק צריך להיות בעל רישיון למכירת נשק וצריך להיות תחת פיקוח צמוד מטעם ממשלת ארצות הברית.

אם אתם מוכרים באיביי, תוכלו למכור נשק רק אם הוכחתם מעבר לכל ספק שיש לכם אישור לכך, וגם אז זה לא בהכרח יעבור. התנאי העיקרי שתצטרכו כדי למכור נשק בארצות הברית, הוא להיות בארצות הברית. אז אולי כדאי מלכתחילה לא להתעסק בתחום הזה.

כמו כן, מוצרים שדומים לנשק, או שעלולים להיתפס באלגוריתם של איביי כנשק (רובי אוויר, אביזרים וכדומה), יפסלו על סמך איסור זה. בין מוצרים אלו נכללים לעיתים גם קשתות, חיצים וסכינים.

התחום האפור – מוצרים שנכנסים או נוגעים בגוף

בשנים האחרונות היו לאיביי מספר בעיות עם מספר מוצרים שנכנסים לגוף (מאכלים ותרופות) או מוצרים שנוגעים בגוף (קרמים ואיפור).

לכן, לא פעם ולא פעמיים יכולה איביי להחליט שהיא פוגעת במוצרים כאלו ומונעת ממוכרים מסוימים למכור אותם. האיסור הזה אינו לגמרי גלוי, אך הוא מרחף שם באוויר ויתכן כי איביי תחליט להשתמש בו יום אחד באופן גלוי.

לסיכום כללי אפשר לומר שחשוב לבחור את המוצרים שלנו בקפידה, ולשים לב שאיננו עוברים על החוקים של איביי במכירה. עם זאת, תרגישו חופשיים להעלות כל מוצר, ולהסתכן בהתחלה בהורדת מוצרים על מנת ללמוד מה עובד ומה לא עובד.

אם איביי הורידה לכם מוצר, אל תהססו להתקשר ולבדוק מה קרה ומה בדיוק גרם להורדת המוצר. עד אז, נשמח אנחנו לעזור לכם. ספרו לנו בתגובות, מה אתם מתכננים להעלות?

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה
שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *