משהו חדש מתחיל...קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!


משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

אוצר המידע

יותר תמונות יותר מכירות – איזה תמונות נציג באיביי?

כשמוכרים באינטרנט צריך לדעת לנצל את הכלים שניתנו לנו כדי לשכנע את הלקוחות שלנו לקנות. אנחנו כבר לא יכולים לדבר איתם, או להשתמש בשפת הגוף והבעות הפנים שלנו, כפי שהיינו יכולים במכירות פנים מול פנים. אז מהם הכלים האלו?

במכירה באינטרנט מספר הכלים שעומדים לרשותנו, לפחות בהתחלה, הוא די מצומצם. ככול שנתקדם יותר נגלה יותר ויותר כלים ובהמשך נגלה אפילו שהמכירה באינטרנט יכולה להיות יעילה ומוכרת יותר מאשר מכירות שנעשות באופן פיזי.

בתחילת הדרך, הכלים שעומדים לרשותנו הם הכותרת של המוצר, התיאור שלו והתמונות באמצעותן הצגנו אותו.

כיוון שהרחבנו כבר רבות על האופן בו נבנה את הכותרת, ונמשיך להוסיף על כך גם בהמשך, וכיוון שגם לתיאור המוצר הקדשנו לא מעט מאמרים – הפעם נעסוק דווקא בתמונות.

במאמר הקרוב נענה על השאלות הבאות:

 • מה חשוב שיוצג בתמונות שלנו?
 • אלו סוגי תמונות אנחנו רוצים שיופיעו?
 • אילו תוספות נרצה או לא נרצה שיהיו בתמונה שלנו?

כל זאת במאמר הקרוב. אז אתם מוכנים להתחיל?

4 שאלות עליהן התמונות שלנו צריכות לענות

3006348550_3bb10dda55_z

 1. מהו הצורך עליו המוצר עונה? ואיך הוא עונה עליו?
  • אחד הדברים אותו נרצה שיראו בתמונה שלנו, הוא את הצורך במוצר. לדוגמה, במכירת מצלמה נראה תמונה של מישהו מצלם נוף מדהים עם המצלמה שלנו. כך הראנו את הצורך (לתעד רגעים מדהימים) ואת המענה (המצלמה תמעדת רגעים מדהימים).
 2. האם המוצר מוצג במלואו?
  • האם הצגתם בתמונות את כל המוצר? האם יש בו פגמים שהסתרתם בתמונות? עליכם להציג את כל המוצר, כולל פגמיו, על מנת שהקונה יבין בדיוק איזה מוצר הוא מקבל.
 3. האם הקונה יבין את גודלו של המוצר ופרטים חיוניים אחרים?
  • האם יש צורך להבין את הגודל של המוצר? אם כן, איך הקונה מבין זאת מן התמונות? אם בכל התמונות יראה הקונה את המוצר עצמו, לבד, על רקע אחיד, הוא לא יוכל להבין את הגודל שלו כיוון שאין לו למה להשוות אותו. לפחות באחת מן התמונות עליכם להציג את המוצר עם מידותיו, או אולי להעמיד אותו ביחס למשהו אחר שגודלו ברור (בן אדם לדוגמה).
 4. אתם הייתם קונים את המוצר?
  • זהו המבחן האחרון – האם אתם הייתם קונים את המוצר שלכם? האם הצילום שלכם מספיק טוב, ומציג את המוצר בצורה מספיק מחמיאה, כך שאתם קצת מתחרטים שאתם מוכרים אותו בכלל?

אלו סוגי תמונות נרצה שיופיעו?

לא כל התמונות צריכות לענות על כל השאלות שהוצגו מעלה. לשם כך איביי מאפשרת לכם להעלות 12 תמונות למוצר. לכן, לדוגמה, התמונה הראשונה לא תהייה זו שמציגה את הצורך במוצר או את המידות שלו. התמונה הראשונה תציג את המוצר עצמו, בצורה הנקייה ביותר, על רקע לבן, כאשר הוא נקי, מסודר וברור.

פגמים לדוגמה, הציגו בתמונות שייעדתם לכך ושבהן ברור מהי מטרתכם בתמונה. למה חשוב להציג פגמים? אם הלקוח יקבל את המוצר פגום, ועל פי כל התמונות נראה שהמוצר שלם ותקין, הוא ימהר לכעוס ואפילו להשאיר פידבק שלילי. כעס כזה קשה לתקן, ולכן חשוב לתאר פגמים לא רק בתיאור אלא גם באחת התמונות לפחות (עדיף אחת מן האחרונות).

הקפידו שלפחות באחת מן התמונות, ועדיף בתמונה השנייה, המוצר יופיע עם דוגמן. הדרך הטובה ביותר לתאר באמצעות תמונה את הצורך במוצר, ואת הדרך בה המוצר עונה על צורך זה, היא דוגמנות. הדוגמן, או הדוגמנית, יראו את השימוש במוצר ולמעשה יסבירו, בלי מילים, כמה המוצר חשוב.

מפה והלאה עליכם לחשוב בהתאם למוצר שלכם – מה עוד צריך להראות בו שחשוב? אולי יש מספר דגם שחשוב שיראו אותו כתוב על המוצר? או הוראות מסוימות שחשוב לכם שהלקוחות יראו? כל אלו יהיו תמונות שיופיעו רק אחרי התמונות האיכותיות של המוצר, והן יהיו מדורגות מהסוף להתחלה כך שבסוף תופיע התמונה הכי פחות מושכת (ואולי הכי אינפורמטיבית).

IMG_0185

מה עוד כדאי שיופיע בתמונה?

שימו לב כי ישנם פריטים שהייתם רוצים שיופיעו, או להפך, פריטים שהבכרח הייתם רוצים מחוץ לתמונה. לדוגמה, בתמונה הראשונה, כפי שכבר ציינו, נרצה שיופיע המוצר לבדו – ללא כל תוספות.

אנחנו נרצה גם תמונה (או תמונות) עם דוגמנים.

מה אנחנו לא רוצים בתמונות? אנחנו לא רוצים מסיחי דעת, דברים שהלקוח יכול לראות, להתמקד בהם ולאבד ריכוז. חשוב לנו שהלקוח יתמקד במוצר עצמו, ולכן הקפידו שהתמונה ריקה ממה שאינו רלוונטי.

אנחנו גם לא תמיד חושבים על כך, אבל עליכם לשים לב שלא מופיעה השתקפות הצלם. לא פעם ולא פעמיים עלו תמונות של מוצרים לרשת בהם ראו את הצלם, ולעיתים אלו היו גם תמונות מביכות במיוחד. אתם לא רוצים להביך את עצמכם מצד אחד, ואתם לא רוצים שזה מה שהלקוח יראה (ולא את המוצר עצמו) מצד שני.

בנוסף לכל אלו, האם המוצר מגיע עם עזר מסוים? אולי המצלמה אותה אתם מוכרים מגיעה גם עם מוט סלפי? הקפידו לצלם תמונה שלהם יחד, ואולי אפילו תמונה נוספת של העזר בנפרד.

אז זהו עד כאן. עכשיו עליכם רק לקחת את המוצר שלכם ולהתחיל לצלם. כשאתם מצלמים, הקפידו לשאול את עצמכם את השאלות שהוצגו במאמר, הקפידו שיופיעו כל סוגי התמונות הרלוונטיים – מכל הזוויות האפשריות, והקפידו שאין בתמונה מה שלא צריך, אך שמופיע בה כל מה שצריך.

מחפשים מידע נוסף? פנו אלינו, ונשמח לעזור לכם.

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה
שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *