משהו חדש מתחיל...קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!


משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

אוצר המידע

למה כדאי לצבור פידבקים חיוביים כבר מהצעד הראשון?

על מנת להצליח למכור, אחד התנאים החשובים ביותר עליהם צריך לענות מוכר איביי, הוא כמות פידבקים חיוביים מרשימה, ויחס של פידבקים חיוביים קרוב ככול האפשר אל ה-100%.

מה אמרנו עכשיו? בואו נתרגם לרגע את הסינית הזו.

מהם הפידבקים באיביי?

כאשר מתבצעת רכישה באיביי, יש ללקוח ולמוכר אפשרות להשאיר פידבק אחד לשני. באמצעות הפידבקים הם מספרים למוכרים/קונים אחרים אם הייתה העסקה טובה והאם המוכר/קונה מומלץ או לא.

מוכרים יכולים להשאיר רק פידבק חיובי ללקוחותיהם, ולרוב אין סיבה שלא נשאיר אותו מיד עם ביצוע התשלום.

ללקוחות יש שלושה סוגי פידבקים שהם יכולים להשאיר – שלילי, ניטרלי וחיובי. הפידבקים הללו נותנים להם אפשרות להמליץ על המוכר או אפילו להזהיר קונים אחרים מפניו.

כמובן, שמוכר בעל פידבקים שליליים רבים הוא בעייתי, והלקוחות לא יהיו מעוניינים בשירותיו. כך גם איביי מזהה את המוכר כמסוכן, והיא עלולה אפילו לסגור לו את החשבון אם תראה בכך צורך.

לעומת זאת, כאשר לקוחות רבים משאירים לכם פידבקים חיוביים, לקוחות אחרים מקבלים "הוכחה חברתית" כי אתם אכן מוכרים אמינים וכדאי לסמוך עליכם. אם תמשיכו כך, כמות המכירות שלכם צפויה לעלות לאיטה.

ומה הוא יחס הפידבקים הזה שדיברנו עליו קודם?

איביי, לצד כמות הפידבקים שיש לכל משתמש באיביי, מציגה גם את היחס שיש לו בין פידבקים חיוביים לפידבקים שליליים.

היחס הזה נקבע כך – לוקחים את כמות הפידבקים החיוביים, ומחלקים אותה בכמות הפידבקים הכוללת. ככול שהתוצאה יותר קרובה למספר 1, כך היחס יותר קרוב ל-100%.

מוכרים שהיחס שלהם הוא 100% נמצאים במקום מצוין, כי זה מראה שכל הפידבקים שלהם, ללא יוצא מן הכלל, הם חיוביים.

מוכרים שהיחס שלהם מתחת ל-95% נמצאים בבעיה רצינית כי לקוחות פשוט ימנעו מלקנות מהם. המטרה שלנו היא לשמור על יחס גבוה מ-99%. נשמע בלתי אפשרי? אז זהו, שלא.

איך שומרים על יחס פידבקים גבוה?

אחת מן הדרכים הקלות ביותר להשיג פידבקים חיוביים, היא באמצעות קניות זולות. מוכרים רבים משאירים פידבקים חיוביים מיד עם הקנייה, וכך אפשר להשיג פידבקים מהר מאוד. הבעיה היא שיש לקונים אפשרות להבדיל בין הפידבקים, ולראות האםפ הפידבק הושאר על קנייה או מכירה. לכן, לא תמיד פידבקים כאלו ישפיעו על הלקוחות ויעודדו אותם לקנות.

דרך אחרת היא באמצעות שירות לקוחות מעולה. גם אם לקוח משאיר פידבק שלילי, אפשר לדבר איתו, לפתור את הבעיה, לנסות לדבר איתו באמצעות הטלפון, לגלות הבנה ולהגיע לפתרון. הכול על מנת שיבטל את הפידבק.

זכרו שכדי להצליח לשנות פידבק שלילי, וגם כדי להשיג פידבקים חיוביים, עליכם לוותר על האגו ולתת ללקוחות שלכם את ההרגשה שהם צודקים ואתם עושים מה שאפשר כדי שיהיו מרוצים.

זכרו גם שעדיף לזכות כספית לקוח, מאשר לספוג פידבק שלילי. אך גם את הזיכוי הזה צריך לעשות בדרך כזו שהלקוח ירגיש מרוצה, ולא ירגיש שניסינו להשתיק אותו. זאת מפני שגם אחרי הזיכוי, יש ללקוח אפשרות להשאיר לנו פידבק שלילי.

איך נייצר פידבקים חיוביים איכותיים?

מעבר לשינוי הפידבקים השליליים, חשוב לדעת להגדיל את כמות הפידבקים החיוביים. מעלה ציינו את אפשרות הקנייה, אך במקרה הזה נפרט דווקא על הפידבקים האיכותיים. מה הכוונה בפידבקים איכותיים?

פידבקים איכותיים הם כאלו שניתנו על ידי קונים, ושגם סיפקו לכם בדירוג הכוכבים (חלק מן הפידבק) 5 כוכבים בכל אחת  מן האפשרויות. כדי להשיג פידבקים כאלו עליכם להפעיל שירות לקוחות מצוין.

מה הכוונה בשירות לקוחות כזה? ישנם שלושה מיילים שהלקוחות צריכים לקבל מכם בכל מכירה – הראשון הוא בעת שליחת המוצר, והוא כולל הודעה על כך שהמוצר נשלח והוא בדרך אל הלקוח (הוא ישמח להודעה שכזו).

המייל השני הוא הקריטי ביותר מפני שהוא נשלח מיד כשהמוצר מגיע אל יעדו. למה הוא הקריטי? מפני שמרגע הרכישה ועד רגע קבלת המוצר הלקוח היה במן המתנה, ועכשיו הוא קיבל את המוצר שלכם ונזכר ברכישה. אתם צריכים להזכיר לו בדיוק עכשיו שאתם פה, מחכים לפידבק שלו, ואז גם יש סיכוי גבוה יותר שהפידבק אכן יושאר.

את המייל האחרון אנחנו שולחים כניסיון אחרון במידה ועד עכשיו לא הושאר פידבק. נשלח אותו כשבוע לאחר שהמוצר התקבל, במידה ולא היו בעיות, ונזכיר ללקוח שאנחנו עדיין ממתינים לפידבק ממנו. אם אחרי כל סדרת המיילים הללו הלקוח עוד לא השאיר לנו פידבק, אז נצטרך רק לקוות שיחליט יום אחד, בקרוב, להשאיר מיוזמתו.

אז זכרו – מי שרוצה להצליח למכור באיביי צריך כמה שיותר פידבקים, ויחס כמה שיותר מושלם. מחפשים מידע נוסף? צרו עמנו קשר ונשמח לעזור.

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה
שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *