משהו חדש מתחיל...קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!


משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

אוצר המידע

איך נשמור על החשבונות שלנו באיביי ובפייפל?

כאשר אנחנו סוחרים באינטרנט אנחנו מכניסים הרבה מאוד מידע יקר לאתרים השונים. מה הכוונה? אם זה כרטיס האשראי שאנחנו מזינים בפייפל, ואם זו הגישה שאנחנו מאפשרים לאיביי אל חשבון הפייפל שלנו, וכדומה.

זה נשמע בעייתי, נכון? ולמי שרק מתחיל זה נשמע אפילו די טיפשי. אך הבעיה היא שזה הכרחי, ולכן חשוב לשמור על סודיות החשבונות ולהימנע מטעויות ברחבי האינטרנט.

איך נשמור על הבטיחות הזו? ואיך נמנע מאנשים זרים לפרוץ לנו אל החשבונות? בואו נרד קצת יותר עמוק אל נבכי הבטיחות באינטרנט.

ראשית, שימו לב מה אתם שומרים על המחשב

הבעיה עם המחשב שלנו, היא שהוא פרוץ. כל קובץ שהעליתם, כל מייל ששלחתם וכל תמונה שצילמתם – אפשר לעקוב אחריהם.

אם צילמתם לצורך העניין את כרטיס האשראי שלכם ושלחתם אותו לחבר בהודעת וואטצפ, החברה "וואטצפ" נחשפת מיד לפרטי האשראי והם נשמרים אצלה במערכת. ברגע שוואטצפ יודעת זאת, גם גוגל יודעת זאת וכך הלאה.

אבל למה שגוגל או וואטצפ ישתמשו במידע הזה? הם לא. אבל הרבה מאוד האקרים רוצים לפרוץ אל המחשבים שלהם, ואתם לא רוצים שהמידע שלכם יהיה שמור אצלם כשזה יקרה.

רק חשבו כמו זה מפתה – כמה תמונות, כמה פרטים, כמה מספרים שהאקרים וטרוריסטים מרחבי העולם מתים לגלות! אל תתנו להם את הפרטים שלכם.

אבל למה לפייפל אפשר? לפייפל יש אפליקציה מתוחכמת במיוחד שמגנה על כרטיס האשראי שלכם. פייפל מוכנה 24/7 להילחם בכל האקר שרק ינסה לחשוב על פריצה לחשבון שלכם והיא, סביר להניח, תבלום כל התקפה אפשרית.

אז מה בכל זאת אסור לשמור על המחשב? את הסיסמאות שלכם. פייפל יכולה להגן עליכם, אבל אם מידע כמו סיסמת החשבון הגיע לידיו של האקר, לפייפל כבר אין איך לעזור.

עליכם לשמור את הסיסמאות רשומות על דף נייר בבית, ועדיף מאחורי מנעול. זכרו אותם בעל פה ואל תרשמו אותם בשום תכנה אחרת על גבי המחשב.

לעולם אל תכנסו לחשבונכם בעקבות הודעת אימייל

האקרים רבים מזייפים הודעות אימייל שקשורות לפייפל ושולחים לנו אותם. נוסח ההודעה לרוב הוא על כך שיש בעיה ואנחנו צריכים מיידית להיכנס לחשבון הפייפל שלנו כדי לתקן אותה.

כתובת האתר כל כך דומה שקשה לנו להבדיל בשינויים, והעיצוב נראה בדיוק כמו העיצוב של פייפל. יכול להיות אפילו שהעיגול הזה, שמצביע על רמת האבטחה הגבוהה בכל כניסה לחשבון, יופיע – למרות שיותר סביר שלא. אז מה עושים?

קודם כל, אם העיגול שמופיע כאשר אנחנו נכנסים לחשבון הפייפל או לעמוד הבית של פייפל לא הופיע, אל תזינו את פרטי הפייפל שלכם בשום אופן!

ודבר שני, אם האימייל שקיבלתם נתן לכם קישור כדי להיכנס לאתר, אל תלחצו עליו! כנסו בעצמכם לאתר של פייפל, באמצעות הזנת הכתובת מחדש, ושם דווחו להם על אימייל חשוד.

בכל אופן, אל תתנו את שם המשתמש והסיסמה ממי שיזם אתכם קשר. רק במקרים בהם אתם יזמתם את הקשר, ורק אחרי שוידאתם במאה אחוז שאתם באמת באתר של פייפל, או של איביי. וזה גם מוביל אותנו לנושא הבא שלנו:

איביי או פייפל לעולם לא יבקשו את הפרטים שלכם במקומות שמחוץ לאתר שלהם

מה זאת אומרת? הרי לפעמים קורה שאני קונה ואז מבקשים ממני את פרטי הפייפל שלי.

נכון, אבל אם תשימו לב כאשר אתם לוחצים על הקישור לתשלום, ובוחרים באופציה של פייפל, נפתח לכם חלון חדש.

הלחיצה הזו מובילה אתכם לאתר של פייפל עצמה, שם בטוח להזין את הפרטים. כמו כן, יופיע לכם על הדפדפן סימון של מנעול שמראה שהאתר מאובטח, ויופיע כמובן העיגול שמסתובב בכניסה לאתר פייפל.

אבטחה בפייפל

רואים בתמונה מעלה את העיגול הגדול עם המנעול בתוכו, ומתחת את המשפט "אתה נכנס באופן מאובטח…"?

כמו כן, בפינה הימנית העליונה של התמונה יש מנעול קטן ממש. אלו הם הסימנים שאתם אכן נכנסים לפייפל. אך אם אתם לא בטוחים, בדקו עם פייפל שהאתר אכן מאושר להשתמש בתכנה שלהם.

ובנוגע לאיביי, גם שם עליכם לוודא במאה אחוז שאתם באמת באתר שלהם. אם אתם לא מצליחים להיות בטוחים, צרו איתם קשר ושאלו אותם – "האם האתר ____ אכן יכול להכווין אותי להתחברות לאיביי?". במקרה הזה, היו בטוחים שתקבלו תשובה שאפשר לסמוך עליה.

שנסכם?

זכרו תמיד לשמור את הסיסמאות על דף נייר, ולא על המחשב.

הימנעו מכל פתיחת מייל או קישור במייל שמוביל אתכם לפייפל או לאיביי – ובכלל, זכרו שמיילים זה מתכון כמעט בטוח לוירוסים.

בדקו שהאתר שמוביל אתכם להתחברות לאיביי או פייפל אושר על ידם, או שיש את הסימנים הנדרשים לכך.

שמרו על עצמכם, על הסיסמאות שלכם ועל החשבונות שלכם. אם עדיין אין, אז בקרוב יהיה לכם הרבה כסף בחשבונות האלו, ואתם לא רוצים להשאיר אותם חשופים. איך אתם מתגוננים מפני פריצות? ספרו לנו בתגובות.

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה
שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *