משהו חדש מתחיל...קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!


משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

אוצר המידע

מה זה בידול ואיך נעשה זאת למוצר שלנו?

קטגוריה: קורס איביי

ודאי כבר קניתם באיביי פעם, או פעמיים ואולי אפילו קניתם כבר מאות פעמים. לא צריך להיות לקוחות גדולים באיביי וגם לא סוחרי ענק כדי לראות את הדבר הבלתי יאומן שפשוט קורה שם בכל מוצר, כל פעם מחדש.

עשרות מוצרים שנראים בדיוק אותו הדבר, נמכרים בעשרות רשומות שונות, תחת כותרות זהות כמעט לחלוטין, עם אותן התמונות אך תחת מוכרים ומחירים שונים.

כן, זה קורה לא מעט באיביי. לפעמים מדובר במוצר אחד שחוזר על עצמו פעמים רבות ולפעמים במספר פעמים מועט. ישנם גם מוצרים שאכן מופיעים רק פעם אחת.

לא מדובר בבאג בתכנה. איביי יודעת שזה קורה וזוהי חלק מהמדיניות שלה – לאפשר לכולם למכור מה שרק ירצו (במסגרת מגבלת זכויות היוצרים והמוצרים האסורים). כך קורה שמוכרים רבים מוכרים את אותו המוצר רק כי הם מבינים כמה הביקוש לו גבוה.

מה זה אומר? שאי אפשר להתחרות? ההפך הוא הנכון. מוצרים שכאלו יכולים להיות מרכז התחרות שלנו, וכל מה שצריך לדעת הוא איך לנצח את התחרות הזו.

123456

ופה נכנס נושא הבידול לפעולה

כשאנחנו אומרים בידול, אנחנו מתכוונים להפיכת המוצר שלכם לשונה ביחס לאחרים. זאת אומרת, לקחת את המוצר שלכם, ולשנות אותו בדרך מסוימת כך שהלקוח ישים לב אליכם לפני שהוא שם לב לאחרים.

השינוי הזה לא צריך להיות בגוף המוצר עצמו, אלא לרוב יבוא דווקא בגוף הרשומה אותה פרסמתם. ישנן כמה דרכים ליצור בידול שכזה, וכדאי שתכירו כמה שיותר מהן. על כך נפרט היום. שנתחיל?

הבידול הראשון הוא, איך לא, בכותרת

הסתכלתם בתמונה שצרפנו מעלה? שמתם לב שהדבר אולי הבולט מכולם הוא ההבדל שבכותרת? אל תתבלבלו, המוצר הוא אותו מוצר בדיוק, וכולם עלו תחת מילת החיפוש Ball for Cat. אבל סביר להניח שאם יחפשו גם את המילה Natural בצירוף לביטוי הקודם, המוצר השלישי ייעלם מן החיפוש.

אז מה זה אומר לשנות כותרת? עליכם לחקור כל מוצר בנפרד ולבדוק איזו כותרת תמכור אותו הכי הרבה. עשו זאת על ידי חיפושים בגוגל בהם משלימים לכם מילים, או באמצעות תוכנות כאלו ואחרות שעוזרות לכם לגלות אלו מילות מפתח מתאימות לאיזה מוצר.

עליכם לתאר את המוצר כך שימשוך לקוחות דווקא אליכם, וכך שתופיעו בכמה שיותר חיפושים כמה שיותר פעמים.

הבידול השני יהיה בתמונה

בתמונה מעלה לא ראינו הבדלים בתמונות וזוהי בעיה. המוכרים האלו לא בולטים לעין יותר ממוכרים אחרים. ברגע ששיניתם תמונה, והתאמתם לה את הכותרת הנכונה, אתם קופצים לעיניי הלקוחות שלכם טוב יותר מאשר המתחרים שלכם.

כאשר לקוחות מחפשים מוצר, הם מתייחסים לאלו עם התמונות ממש כמוצר אחד, וכמעט ולא שופטים אותם בנפרד. אך אם אתם החלפתם תמונה, וגם הכותרת שלכם לא כמו של כולם, מבחינתם אתם שונים ושווים בדיקה מחודשת.

שימו לב לתמונה מטה, אמנם הגדלים של הסכינים שונים, אבל מי בכלל בחר להסתכל על הסכינים הקטנות כשיש תמונה כזו יפה עם סכין גדולה שמושכת את העין? ושימו לב שהיא בכלל הקטנה שביניהן.

234567

אמנם לא רואים את זה בתמונה עצמה, אבל נגלה לכם שהסכינים הקטנות חוזרות עוד פעמים רבות ובכל הגדלים, אך לנו קפצה לעין זו שנראית אחרת ויפה מכולן.

הבידול השלישי הוא בתיאור

לפעמים, אם הצלחתם ליצור את הבידול, והלקוחות הגיעו אליכם אחרי שמצאו אתכם נפרדים מן השאר, הם עלולים להתאכזב אם התיאור למוצר הוא בדיוק אותו התיאור כמו של כולם.

הקפידו שהתיאור למוצר, מעבר להיותו מוכר ואיכותי, נראה אחרת משל המוכרים האחרים וגם מתאר את המוצר בצורה מעניינת יותר ושונה בתבניתה.

זאת אומרת, אם שאר המוכרים לא משתמשים בנקודות מסכמות, השתמשו אתם בנקודות שכאלו. אם הם לא מתארים את מקורו של המוצר, או פרטים מסויימים כמו גודל, צבע, שימושים וכדומה, תארו אתם את הנקודות הללו. הבליטו את הכותרת גם בתיאור עצמו והקפידו שהתיאור שלכם, מבחינה עיצובית, יראה ייחודי.

עכשיו הגיע הזמן לבדל ולהתחיל להרוויח. רוצים לדעת עוד? זו ההזדמנות שלכם להתחיל קורס איביי בחינם.

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה
שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *