משהו חדש מתחיל...קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!


משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

אוצר המידע

איך פייפל תגדיל לכם מכירות?

לפעמים זה נראה כאילו אין דרך אחרת לשלם באיביי, פרט לפייפל. עד לפני מעט זמן, פייפל אפילו הייתה שייכת לאיביי, והן ממש היו כמעט חברה אחת.

השאלה הגדלה היא למה? למה דווקא פייפל? למה דווקא אותה איביי אימצה? ויותר מכך – למה דווקא אותה מאמצים מרבית לקוחותינו?

ובכן, למה דווקא פייפל זו שאלה שאנחנו לא שואלים הרבה, ולפעמים אנחנו מקבלים את המידע הזה כמובן מאליו. אך אולי כדאי לנו להבין למה היא כל כך חשובה, ומהם היתרונות של הצעת אפשרות התשלום בפייפל ללקוחות.

ראשית – ביטחון לכל

פייפל לא רק נותנת תחושת ביטחון ללקוחותיה, אלא שהיא ממש מיישמת את זה ושומרת עלינו מכל צרה (או לפחות עושה את המרב האפשרי).

פייפל משתמשת במערכת אבטחה מן המפותחות בעולם על מנת לשמור על הכסף הרב שנאגר אצלה. הרי פריצה לאחד החשבונות הגדולים יכולה להעשיר ברגע אחד האקרים רבים, ואם פייפל לא תגן על ממומנו, למה שנרצה להשתמש בה?

כמו כן, פייפל גם שומרת על הפרטים האישיים שלנו השמורים בה, ובראשם מספר כרטיס האשראי והפרטים הודות חשבון הבנק. הלקוחות שלנו יכולים לשלם לנו באמצעות הפייפל, הכסף יירד להם בכרטיס האשראי, אבל אנחנו בכלל לא נדע על כך ובטח שלא נדע את פרטי האשראי שלהם.

ההגנה של פייפל נלחמת בלא-מעט ניסיונות פריצה, ונכון להיום, היא מנצחת בכל פעם מחדש. וגם אם פייפל מפסידה, היא מבינה שהמוצר שלה הוא ביטחון, ולכן היא מפצה את החשבונות הנפגעים ולוקחת על אחריותה את עלות הפגיעה (שלא תחזור שוב).

שנית – מדיניות של הגנה הן למוכר והן לקונה

אחת מן הדרכים לפגוע במערכות גדולות כמו פייפל, היא פשוט לפתוח שם חשבון ולנסות להונות אנשים תמימים. הונאה שכזו מבצעים לפעמים מוכרים, שמציעים שירות מסוים אך לא מספקים אותו גם כאשר התשלום התקבל, ולפעמים מבצעים אותה הקונים, שממהרים לבטל עסקה שבוצעה.

פייפל יודעת להתמודד עם הונאות כאלו בשתי דרכים עיקריות – האחת היא "הגנת המוכר" והשניה היא "הגנת הקונה".

ב"הגנת הקונה" רשאי הקונה לדרוש את כספו חזרה במידה והמוצר אותו הזמין לא הגיע, או שהגיע אך לא כפי שתואר. במקרה שכזה פייפל מושכת את כספו של הלקוח מן המוכר אך עדיין לא מעבירה אותו ללקוח – היא תעביר אותו ללקוח רק אם המוכר לא יצליח לרצות את הלקוח בדרך אחרת, או להוכיח את חפותו.

פה נכנסת למקומה "הגנת המוכר" שמטרתה להגן על המוכר מפני קונים שטוענים כי לא קיבלו את המוצר, על אף שכן קיבלו אותו. אם לקוח טוען שהוא לא קיבל את המוצר ששלחתם לו, תוכלו להזין מספר מעקב, ולהוכיח שהמוצר סומן על ידי חברת השילוח כנשלח. במקרה זה פייפל תצטרך להחליט מי צודק, וברוב הפעמים שאנחנו מכירים, היא בחרה במוכר.

שלישית – פייפל היא שיטת התשלום אולי הנפוצה ביותר בעולם

אולי אחרי כרטיסי האשראי, אבל אלו גם מתחלקים ביניהם לחברות רבות.

פייפל נפוצה מאוד בתחום המסחר האינטרנטי ולקוחות רבים מחליטים לפתוח חשבון פייפל עוד לפני ביצוע התשלום הראשון.

כמו כן, ישנם לא מעט אנשים שמעדיפים לשלם למוכר בפייפל, במחיר גבוה יותר, ולא לשלם באשראי למוכר זול יותר. הביטחון אותו פייפל מעניקה לא תמיד קיים בכרטיסי האשראי, ואת "הגנת הקונה" יכולים הקונים לקבל בזכות פייפל יותר מאשר בחברות כרטיסי האשראי.

אז זכרו תמיד, אם אין לכם אפשרות להציע ללקוחות שלכם לשלם בפייפל, אתם עלולים להפסיד לקוחות רבים. זה לא אומר שצריך לוותר על אפשרויות תשלום אפשריות אחרות, אבל ללא ספק פייפל צריכה להיות הראשונה שבהן.

מחפשים מידע נוסף הודות המסחר באיביי? צרו עמנו קשר נשמח לעזור.

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה
שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *