אוצר המידע

הצעדים הראשונים לסקר שוק באיביי

קטגוריה: קורס איביי

לפני שאנחנו מעלים מוצר למכירה באיביי, כדאי שנדע אם בכלל אותו מוצר נמכר, ואם הוא נמכר, אז מה היא השיטה הטובה ביותר למכור אותו.

על מנת לדעת אם מוצר נמכר עלינו לבצע סקר שוק ולמעשה לבדוק את המוצרים הדומים לו. בסקר השוק הזה נגלה את מחירו של המוצר, כמה פעמים נמכר וכמה פעמים הסתיימה הרשומה ללא מכירה.

אפשר לבצע סקר שוק שכזה בדרכים רבות – אם באמצעות תכנות, אם באמצעות סריקת האתר, ואם באמצעות שינוי הגדרות החיפוש באיביי. הפעם נבחן דווקא את שינוי הגדרות החיפוש – מה הן בדיוק? איך הן עוזרות לנו? ואיך הן מגלות לנו מידע רב משחשבנו? הכול במאמר שלפניכם.

אז מה הן הגדרות החיפוש, ואיך בכלל מגיעים אליהן?

ראשית, לפני שבכלל ניכנס אל הגדרות החיפוש, ישנו מידע שחשוב שתכירו. בחודשים האחרונים איביי חווה בעיות בדפדפן Chrome של גוגל. איננו יודעים בדיוק את מקור הבעיה, אך אנו עדים לכך שמשתמשים רבים מנסים לחפש מוצרים באתר, ומסיבה כלשהי אינם מצליחים לגלול מטה.

לכן, עוד לפני שנתחיל לחפש, אנו ממליצים לכם להיכנס לאתר איביי דרך דפדפנים אחרים כמו Mozila Firefox, או Explorer (לא משנה הגרסה). נכנסתם לאתר איביי? מצוין. אז בואו נתחיל.

הצעד הראשון יהיה לחפש את המוצר אותו אתם מתכננים למכור.

לאחר החיפוש הראשוני, חפשו למעלה, ליד כפתור ה-Search, את הלחצן Advanced (מסומן בתמונה מטה על ידי עיגול אדום).

111

לחצו עליו ויפתח לכם חלון אפשרויות החיפוש. בחלון זה ישנן אפשרויות רבות: החל בחיפוש לפי קטגוריה או לפי מחיר, וכלה בחיפוש של מוצרים שנמכרו או לא נמכרו. כדי לראות את המוצרים שהופעתם הסתיימה, בין אם כי נגמר זמנם או בין אם כי נמכרו, נבחר באפשרות "Completed Listings" ונלחץ שוב על חיפוש.

מה נוכל לראות ברשומות שהושלמו?

כעת איביי מציגה לא את הרשומות בהן ניתן לקנות עכשיו, כי אם את הרשומות שהסתיימו, אלו שמכרו (או לא מכרו) את המוצר.

תוכלו לראות כמה פעמים המוצר נמכר (מחירים המסומנים בירוק) וכמה פעמים הסתיימה הרשומה ללא מכירה (מחירים המסומנים בשחור).

אם יש קו על המחיר אז תדעו שהייתה מכירה והיא בוטלה, או שהמחיר היה שונה מהמחיר המוצג.

למעשה, באמצעות המידע הזה, תוכלו לדעת האם המוצר שלכם יימכר או לא יימכר. ואם הוא יימכר – אז באיזה מחיר.

איזה עוד מידע נוכל לשאוב מן החיפוש הזה?

חיפשנו באיביי את צמד המילים Wireless Keyboard, על מנת שנוכל לבדוק אם כדאי למכור את המקלדת האלחוטית שברשותנו. כאשר נפתחו תוצאות החיפוש בחרנו באפשרות המתקדמת של רשומות שהסתיימו והתיישבנו לבחון את הרשימה שעומדת לפנינו.

לפניכם התוצאה:

222

 מה שאנחנו רואים בתוצאות מעלה נותן לנו תמונה יחסית ברורה. קודם כל – מקלדות של אפל נמכרות טוב יותר מאשר המקלדות הקטנות שמיועדות לרוב למחשבים קטנים (Raspberry Pi למי שמכיר).

כמו כן, מחיר מקלדת של אפל יכול לעבור את ה-100 שקלים, בעוד מחיר המקלדות הקטנות ייעצר לרוב ב-30 שקלים בלבד.

בנוסף לאלו, אנחנו יכולים להבין שהמילה Apple בכותרת המוצר שלנו כנראה תמשוך אליו לקוחות, וכמו כן גם מילים כמו Keyboard, Israel, Hebrew, Wireless וכדומה. אך שימו לב: אלו הן רק 6 תוצאות ויתכן שחלק מהמילים הופיעו רק פעם אחת במוצרים שנמכרים. לכן לא ניתן להסיק שאלו הן אכן מילים מתאימות.

עוד דבר מה שאנחנו למדים על סמך 6 התוצאות הללו הוא שהתמונות שמראות כי המוכר שולח את המוצרים מביתו (המקלדת מצולמת על רקע שולחן עץ), מוכרות יותר וכנראה בעצם מפחיתות את החשש כי מדובר בזיוף. לעומת זאת, אלו שהוצגו עם הקופסה ברקע דווקא לא מכרו ולא משכו אליהן לקוחות.

הבדל אחרון אליו שמנו לב? 2 מתוך שלושת המקלדות שנמכרו, נמכרו ללא מכירה פומבית. בעוד 2 מתוך 3 המקלדות שלא נמכרו, כן הוצגו במכירה פומבית. מה המסקנה?

חשוב לחפש ולהגיע למסקנות על סמך מספר רב של תוצאות

6 תוצאות הן לא מספיקות לאף מסקנה. מה שהראנו לכם עד כה היא רק דוגמה למסקנות שאפשר להסיק, אך אי אפשר לבסס אותן על 6 תוצאות בלבד.

כאשר אתם עורכים חיפוש בדקו עשרות מוצרים כדי להגיע למסקנות האיכותיות ביותר. כך תתכוננו כראוי למכירה ויהיה לכם מידע מבוסס ככול הניתן.

רוצים להצליח למכור ולדעת גם איך להעלות את המוצר הנכון באופן הנכון? אנחנו יותר מנשמח לעזור – שאלו את אשר על ליבכם בתגובות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *