משהו חדש מתחיל...קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!


משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

אוצר המידע

להתחיל למכור באיביי ב-9 צעדים פשוטים

קטגוריה: קורס איביי

כל מוכר באיביי עובר בתחילת דרכו תהליך מסוים עד שהוא מגיע למכירה הראשונה ומסיים אותה בהצלחה. במאמר הקרוב, נפרט בפניכם מהם הצעדים הפרקטיים אותם נבצע כמוכרים מתחילים.

שימו לב, במאמר זה לא ניגע בצעדים העסקיים שחשוב שתעברו – כמו קביעת מטרות וכדומה, אלא רק בצעדים שממש תבצעו. לכן, חשוב אמנם לבצע את הצעדים הללו, אך חשוב גם ללמוד איך להקים עסק ואיך להפוך את איביי לרווחי באמת.

שימו לב – אם אתם כבר לקוחות באיביי, קיפצו מיד לשלב הרביעי (בתנאי שיש ברשותכם חשבון פייפל, חשבון איביי וכבר ביצעתם רכישה באתר).

הצעד הראשון – פתיחת חשבון פייפל

עוד לפני שאנחנו בכלל נכנסים לאיביי, אנחנו רוצים להיכנס לאתר פייפל (PayPal), שם תרשמו לחשבון משלכם, עם האימייל שלכם ועם כרטיס האשראי שלכם.

מה זה פייפל? זוהי אחת מן הפלטפורמות הבטוחות בעולם להעברת תשלומים בין אנשים פרטיים ובין עסקים. באמצעות הפייפל תוכלו לקבל תשלומים מאיביי ובאמצעות הפייפל תוכלו גם לשלם למוכרים אחרים, או לכל מי שתבקשו. היתרון הגדול ביותר הוא שפרט לפייפל, אף אחד אחר לא נחשף לפרטי כרטיס האשראי שלכם.

למה פייפל חשוב לאיביי? כאמור, פייפל היא השיטה בה תקבלו כסף מאיביי. כיוון שאנשים רבים מאמינים בפלטפורמה הזו ובביטחון שהיא מעניקה, הם בוחרים לשלם באמצעותה למוכרים באינטרנט. אם לא תאפשרו ללקוחות לשלם לכם באמצעות פייפל, סיכויי המכירה שלכם יהיו נמוכים מאוד.

לכן, פתחו חשבון פייפל ועברו לצעד הבא.

הצעד השני – פתיחת חשבון באיביי

עכשיו כשכבר יש לכם פייפל, פנו לאיביי ופתחו שם את החשבון שלכם. בתור התחלה אתם תהיו קונים באיביי וגם תוכלו להתנסות בקנייה. הסיבה שעוד לא הפכתם למוכרים היא שעוד לא הצהרתם על זה, וזה יקרה אוטומטית בעוד שני צעדים מעכשיו.

הקפידו להכניס באיביי את כתובתכם האמיתית. יום אחד יתכן שאיביי תבקש מכם אישור שאתם באמת מי שאתם והיא תדרוש מכתבים שהגיעו על שמכם לכתובת שסיפקתם (גם אם בעברית). לשם כך, עליכם להקפיד על אמינות ולספק לאיביי את הפרטים האמיתיים אודותיכם.

הצעד השלישי – קניות באיביי

כדי להכיר את איביי באמת, וכדי לדעת למכור בו כמו שצריך, עליכם קודם להכיר את הצד של הלקוח. בצעו קנייה, גם אם הזולה ביותר, ולמדו איך נראה המסחר מעיניו של הלקוח.

אם אתם משתמשים באיביי, וכבר יש לכם את הניסיון הזה כלקוחות, כנראה גם שיש לכם חשבון פייפל וחשבון איביי, לכן – בואו פשוט נעבור לצעד הבא.

הצעד הרביעי – העלאת המוצר למכירה

במקרה זה מדובר בצעד המורכב ביותר, ויש ללמוד לעשות אותו כראוי. הקורס שלנו ילמד אתכם לעשות זאת ותוכלו, בנוסף, גם למצוא מידע רב על הדרך הנכונה להעלות מוצר למכירה בפייסבוק, בגוגל וגם באתר ביזאופ.

ההמלצה שלנו היא ללמוד זאת באמצעות קורס, כי אז גם תוכלו לשאול שאלות ויהיה מי שיוודא איתכם שאכן עשיתם זאת נכון.

בכל אופן, העלו את המוצר הראשון שלכם למכירה, ובכך תצהירו בפני איביי כי אתם רוצים להיות מוכרים. ברגע שהמוצר הראשון שלכם יעלה לאויר, יהפוך חשבון הקונה שלכם לחשבון מוכר.

הצעד החמישי – המוצר נמכר

אחרי שהמוצר כבר עלה לאוויר, אם עשיתם זאת נכון, הוא גם נמכר. מזל טוב! עכשיו זה הזמן לטפל במכירה עצמה. כנסו באיביי לעמודת המכירות שלכם והוציאו משם את כתובתו המלאה של הלקוח.

בנוסף, רשמו את הקנייה שבוצעה ובדקו כמה הרווחתם – עליכם לקחת את מחיר המוצר, להפחית ממנו כ-3.9% עמלה לפייפל, עוד 30 סנט לפייפל, כ-9% עמלה לאיביי ואת מחיר קניית המוצר (אלא אם הוא משומש). מה שנשאר זהו הרווח שלכם מן העסקה הראשונה שלכם.

אל תשכחו להשאיר פידבק לקונה, על מנת להודות לו על הקנייה ולעודד אותו בהמשך גם להשאיר לכם פידבק.

הצעד השישי – המשלוח

המוצר נמכר? מצוין. עכשיו הגיע הזמן לספק את הסחורה. לכו עם כתובת הקונה לדואר, ארזו את המוצר שלכם טוב טוב, כך שלא ינזק במהלך המשלוח עצמו, רשמו את הכתובת על החבילה והקפידו בצד השני לרשום גם את כתובתכם.

הקפידו שהכתובות שתיהן רשומות באנגלית, והקפידו, מעבר לכל ספק, שברור איזו כתובת היא כתובת הלקוח ואיזו כתובת היא הכתובת שלכם.

רשמו בגדול מעל הכתובת שלכם, גם באנגלית וגם בעברית "כתובת השולח: :Sent from", ומעל כתובת הלקוח "לשלוח ל: :Send to". למה זה חשוב? כי כבר פעמים רבות קרה שבדואר התבלבלו ושלחו את החבילה חזרה לקונה. כך קורה שהלקוח שלכם מקבל את המוצר כעבור חודשיים ולא תוך מספר שבועות.

שימו לב שאתם שולחים את החבילה עם מספר מעקב.

הצעד השביעי – המשלוח יצא

שלחו מייל ללקוח על כך שהמשלוח יצא, ועדכנו אותו – "תודה על הרכישה, המשלוח בדרך אלייך.". הראו לו שאתם מוכרים רציניים ושלחתם את החבילה תוך יומיים לכל היותר.

בנוסף, בדקו מידי יום מה קורה עם החבילה, מתי היא עזבה את הארץ, מתי הגיעה ליעדה, והאם התקבלה על ידי הלקוח. אם יש התעכבות במשלוח, אל תפחדו להציק לדואר ישראל, ואל תפחדו ליצור קשר גם עם חברות משלוח זרות.

אתם רוצים שהחבילה תגיע כמה שיותר מהר ואתם רוצים לדעת שהיא באמת מטופלת. לשם כך עליכם גם לגבות את החבילה עם מספר מעקב.

את המעקב הטוב ביותר תוכלו לעשות באמצעות האתר 17track.

הצעד השמיני – המשלוח הגיע

המשלוח סומן כ – Delivered? מצוין. רשמו ללקוח ושאלו אותו האם המוצר באמת הגיע לידיו, האם הוא מרוצה ממנו, והאם הוא מוכן להשאיר פידבק.

שימו לב שאתם מבהירים ללקוח שאתם פה בשביל כל בעיה, ומבקשים ממנו לפנות אליכם על מנת שתוכלו לפתור אותה ולא להשתמש במערכת הפידבקים של איביי כדי לפנות אליכם.

פידבקי שלילי הוא האויב של המוכרים באיביי – צריך לדעת להימנע מהם ככול האפשר, ולהתמודד איתם כשהם מגיעים.

הצעד האחרון – קבלת הפידבק

הלקוח קיבל את המוצר אך עדיין לא השאיר פידבק? אל תחכו יותר מידי וכעבור שבוע תזכרו אותו על כך שוב. במידה והוא כבר השאיר פידבק, הסתיימה המכירה הראשונה שלכם בהצלחה.

הגיע הזמן להעלות את המוצר הבא שלכם.

מעוניינים במידע נוסף? צרו עימנו קשר בתגובות.

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה
שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *