משהו חדש מתחיל...קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!


משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

אוצר המידע

איך תוכלו להיות חלק משוק שמגלגל 1.1 מיליארד דולר בשנה

קטגוריה: קורס איביי

אחד הדברים שמאפיינים את איביי מראשית ימיו, ושבמידה רבה תורם לאיכות שלו, הוא המבחר הייחודי של מוצרים שכבר לא עובדים שנמכרים בו.

עתיקות ואוספים הן בערך הקטגוריות הראשונות עליהן חושבים בהקשר הזה, אבל לא רק שם ניתן למצוא מוצרים ישנים כאלו.

גודלו של שוק הרטרו והוינטאג'

אז, כמה מכירות של מוצרים ישנים מתבצעות באיביי? על מנת לקבל תמונה מלאה, ניתן להיעזר בתכנת Terapeak, שהיא תוכנה חיצונית לאיביי, המציגה מגוון גדול של נתונים. הנה כמה מהנתונים שניתן למצוא כאשר מקלידים בשורת החיפוש את המילים רטרו ווינטאג':

ראשית, תוכלו לראות שישנה מגמה יחסית יציבה, בלי עליות או ירידות משמעותיות. מצאנו שחיפוש תחת מילות המפתח וינטאג' ורטרו הוביל לתוצאות של 1.1 מיליארד דולר בשנה. מוצרי וינטאג' הם הקבוצה הגדולה יותר – כשלושה רבעים מהשילובים האפשריים של צמד המילים הללו. מוצרי רטרו הם הקבוצה השניה, עם 16% והקבוצה השלישית היא מוצרים שמכילים את שתי מילות המפתח יחד.

בשנה שעברה, קרוב ל – 32.5 מיליון מוצרי רטרו או וינטאג', נמכרו באיביי בזירה האמריקאית. מעט מעל 26.3 מיליון מהם, הם פריטי "וינטאג'" ו 4.5 מיליון הם פרטי "רטרו". 1.6 מיליון מוצרים הכילו בכותרת את שתי המילים יחד.

למרות החשש שאיביי נתפסה על ידי יצרנים גדולים ומוכרת רק מוצרים מיובאים חדשים, מוצרי וינטאג' ורטרו מהווים עדיין שוק גדול במיוחד. יתכן אפילו שהמספרים שהוצגו, נמוכים מהמספרים האמתיים כיוון שלא כל המוצרים הישנים נמכרים תחת מילות החיפוש הללו. ישנם מוכרים שמציעים מוצרים שמהווים זיכרונות עבר ומשתמשים במילות מפתח אחרות.

אז, כדאי לזכור שאם אתם מוכרים מוצרים שעונים לתואר "וינטאג'" או "רטרו" כדאי להשתמש במילים הללו בכותרת המוצר. קונים מחפשים במיוחד מוצרים כאלו.

דוגמאות למוצרים

חיפוש כללי של המילים "וינטאג'" ו"רטרו" בשורת הכותרת, מעלה כל כך הרבה דפי מכירה מכל כך הרבה סוגים שקשה ללמוד עליו לעומק.

אופנה ועיצוב הבית הן הקטגוריות הגדולות לכך, אבל גם מחשבים ואלקטרוניקה כמו גם דברים איזוטורים כמו חכות, סקייטבורד, כלי מטבח וכלי גינה וכמובן הדברים הצפויים: שעונים ותכשיטים.

על מנת להדגים את המגוון ונפח הפעילות הגבוה, נתבונן בדפי מכירה של כמה מוצרים, כך שתוכלו להתרשם בעצמכם, מה נמכר באיביי בשוק הזה. נפתח בכמה מוצרים יקרים במיוחד:

 • שעון רולקס וינטאג' –  ROLEX VINTAGE, נמכר ב 28,900$.
 • אוסף פחיות קוקה- קולה ריקות – COCA COLA VINTAGE , נמכר ב 25,000$.
 • 2 מיקרופונים עתיקים – 2 Vintage NEVE 1073 Mic, נמכרו ב 14,750$.
 • גיטרת וינטאג' – vintage Fender white guitar, נמכרה ב 13,500$.

המוצרים הללו לא מיועדים לכל אחד. במחירים הללו, יקנו אותם רק אספנים רציניים. אבל, בכל הנוגע לאוספים, תחביבים או מותגים מפורסמים, יש באיביי מוצרים שלא ניתן למצוא אותם במקום אחר והם הופכים נגישים כמעט לכל אחד.

 • קופסת אוכל עם הדפס של הביטלס – Vintage Metal Blue 1965 Beatles Music Band Aladdin Lunchbox, נמכרה ב 1,199$.
 • בובות של דמויות שחקני בייסבול מפורסמים – Vintage Mickey Mantle and Roger Maris Bobble Head Dolls , נמכרו ב 699$.
 • משחק אטארי – Vintage atari, נמכר ב 620$.
 • תקליט של ABBOTT & COSTELLO, נמכר ב 565$.

אלו רק חלק מהדוגמאות, יש כמובן שפע של מוצרים מכל התחומים שנמכרים במחירים גבוהים למדיי באיביי.

מכירות נוסטלגיות

מסקירה זו עולה, שלמרות שניתן למצוא באיביי ספקים של מוצרים חדשים בכמויות גדולות, שורשי האתר, כחנות למוצרים משומשים – שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר, עדיין יציבים וחזקים. אם כך, איביי מציעים גם הזדמנות מצוינת למוכרים של מוצרים חדשים וגם אפשרות לשגשג ולהרוויח ממכירת מוצרי וינטאג'.

אתם שיש ברשותכם, מכשירי בלנדר עתיקים, מוצרי אפל ישנים, חלקים של מכוניות וולבו ישנות, ערכות קרוקט מהמאה הקודמת, וגלגליות עם ארבעה גלגלים, יש לכם אפשרות להגיע לקהל עצום של קונים שמחפשים דברים מיוחדים, שקשה לאתר במקומות אחרים כיום.

אז, במה נזכרתם ששוכב אצלכם למעלה בארון ומעלה אבק? קודם שתפו אותנו ואז טפסו למעלה, נערו את האבק, צלמו יפה ו – קדימה לרווחים נאים.

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה
שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

תגובה אחת על “איך תוכלו להיות חלק משוק שמגלגל 1.1 מיליארד דולר בשנה”

 1. נאדיה אביטן הגיב:

  יש לי טלפון ביתי ישן שצריך לסובב ע"מ לחייג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *