משהו חדש מתחיל...קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!


משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

אוצר המידע

מהי נישה? ולמה חשוב למצוא אחת כזו?

ודאי כבר קראתם ושמעתם שחשוב למצוא נישה למכירה באיביי.

כדי לדעת איך למצוא נישה, נפנה אתכם ל"קורס איביי או מחנה אימונים?", שם תוכלו ללמוד יותר על הנישות החמות ודרכי מציאתן.

אבל במאמר הקרוב נעסוק דווקא בשאלה – למה למצוא נישה? ומה זה בכלל נישה?

שנתחיל?

 אז איך בעצם נגדיר נישה

נישה היא למעשה עולם של מוצרים מסוג מסוים. ישנן נישות גדולות יותר או קטנות יותר וישנן נישות ספציפיות יותר או כלליות יותר.

לדוגמה – אפשר לומר שציוד מקלחת וניקיון זוהי נישה. אך זוהי נישה כללית מאוד וגדולה מאוד. נישה אחרת, בתוך הנישה הזו, יכולה להיות מוצרי אמבט מצפצפים לתינוקות עד גיל שלושה חודשים.

אם בנישה הראשונה שתיארנו יכולתם למצוא שמפו, צעצוע אמבט, מטאטא וכדומה. אך בנישה הספציפית יותר תישארו רק עם הצעצוע המצייץ.

למה, כשאנחנו מדברים על נישות, אנחנו מעדיפים לדבר על הקטנות והספציפיות שבהן? כיוון שאת הנישות הכלליות והגדולות כבר תופסות חברות הענק.

לדוגמה – על נישת המחשבים מתחרות ביניהן אפל, DELL, HP, וכדומה. ואילו על נישת המדבקות למחשבים ניידים… טוב, אנחנו לא מכירים מותג בתחום, נכון?

לכן, בהגדרתנו לנישה, אנחנו נסתכל דווקא על סוגי מוצרים קטנים וספציפיים, בהם אין מוכרים רבים או שאין מותגים גדולים שמתמחים דווקא בזה.

אבל למה למצוא נישה שכזו?

כי הרי השאיפה שלנו, בסופו של יום, היא להיות המותג הגדול שחולש על הנישה הגדולה באמת. אבל כדי להגיע לשם, אנחנו צריכים להתחיל בקטן ולהתפתח לאט לאט.

לדוגמה – אם באמת עולמכם כיום הוא תינוקות, והחלטתם שזוהי הנישה אליה אתם רוצים להיכנס, התחילו בנקודה ספציפית בנישה.

התחילו למשל במכירה של צעצועים רכים ומצפצפים שמתאימים לשלב ההתפתחות שבין חצי שנה לשנה. כאשר תתמקדו בנקודה הזו, תוכלו להתמקד בתהליך הלמידה שלכם את התפתחות התינוק והמוצרים שמלווים אותו בשלב הזה.

לאחר שכבר יש ברשותכם מספר מוצרים בנישה הזו, וכאשר הלקוחות מחפשים צעצועים מצפצפים לתינוקות – אז אתם קופצים להם בתוצאות החיפוש, אתם מתחילים לרכוש לעצמכם קהל לקוחות.

קהל הלקוחות הזה שומר אתכם וזוכר אתכם כמוכרים שמתמחים בתינוקות. הם יבואו אליכם יותר ויותר כדי לחפש מוצרים שמתאימים לילד המתפתח שלהם ויפנו אליכם גם הורים טריים וחדשים.

ואיך מתקדמים מהנישה הזו?

הו, עכשיו כשיש לכם כבר נישה, וכבר התחלתם למכור בה, אתם כבר שם דבר בתחום. עליכם להתחיל, לאט לאט, להתפתח לנישות קרובות – ללמוד אותן, ולמעשה, להשתלט עליהן.

המוצר הראשון שלכם היה צעצוע מצפצף לגיל מסוים? נסו עכשיו צעצועים שקטים לאותו הגיל. לאחר מכן, עברו לצעצועים התפחותיים לאותו הגיל.

מיציתם את הגיל הזה? אז קדימה, לגיל הבא – בחרו גיל צעיר או מבוגר יותר שצמוד לגיל בו התחלתם.

ההורים שקנו מכם מוצרים כשהילדה הייתה בת שלושה חודשים, יחזרו כשהיא תהייה גם בת חצי שנה.

בלי לשים לב, אך עם הרבה מאמץ, תמצאו את עצמכם בעלים של מותג לתינוקות. הורים יחפשו אתכם ומנישה קטנה וספציפית כל כך, תגיעו לנישה גדולה יותר ויותר.

נישה גם מאפשרת לכם הזדמנויות

כאשר קונים רואים שאתם שולטים בנישה מסוימת, והתחום בו הנישה נמצאת רלוונטית אליהם, הם יכולים להחליט לעבוד איתכם באופן קבוע.

לא חסרים המקרים בהם מוכרים באיביי קיבלו יום אחד טלפון מצבא ארצות הברית (לא, לא מקצינת הקישור) שהחליטו להפוך אותם לספקים רשמיים. סיפורים שכאלו קיימים גם על בתי חולים שהחליטו לאמץ מותג לתינוקות וכדומה.

אם אתם רוצים להיות הטלפון הבא, כדאי שתוכיחו מומחיות בתחום מסוים. וגם אם לא תקבלו את הטלפון הזה, תגלו שזה לא מפעל הפיס, ואתם ממשיכים להרוויח כי הלקוחות הקטנים שווים המון – כמעט כמו כל לקוח גדול.

אז מה אתם אומרים? מהי הנישה שלכם? איפה תתחילו ולאן תתפתחו? ספרו לנו בתגובות.

משהו חדש מתחיל... קבלו בחינם קורס מעולה
שילמד אתכם למכור ולהרוויח באיביי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *